صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 6833                                               
21 حقيقت از زندگي ثروتمندترين زن كارآفرين آمريكا
دانستني منبع
21 حقيقت از زندگي ثروتمندترين زن كارآفرين آمريكا عنوان
خبرگزاري اقتصادي ايران نويسنده
1395/10/11 تاريخ

خانم اليزابت هولمز كه جوانترين و ثروتمندترين زن كارآفرين آمريكا است با انقلابي كه در كسب و كار خود با راه اندازي شركت آزمايش خون ترانوس به پا كرد در صدر فهرست 100 نفره بيزينس اينسايدر كه برترين هاي سيليكون ولي را معرفي ميكند قرار گرفت.

خلاصه
خبرگزاري اقتصادي ايران مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان


به گزارش خبرگزاري اقتصادايران، به نقل از ديجايتو، در ادامه 21 حقيقت از زندگي ثروتمندترين زن كارآفرين آمريكا آمده است:

1- هولمز با ارزشي حدود 4.7 ميليارد دلار در سال 2015 و با در دست داشتن رتبه‌ي صد و دهم فهرست 400 نفري فوربز از ثروتمندترين‌هاي امريكا، رتبه‌ي نخست ثروتمندترين زن خودساخته‌ي اين كشور را به خود اختصاص داده است.

2- او در سال 1984 به دنيا آمده است. با در نظر گرفتن دستاورد‌هاي شگرف وي تا همين‌جا هم، سن وي مايه‌ي تعجب بسياري مي‌شود.

3- هولمز وقتي تنها 9 سال داشته در نامه‌اي خطاب به پدرش نوشته است: «چيزي كه واقعاً از زندگي‌ام مي‌خواهم اين است كه چيز جديدي كشف كنم، چيزي كه كسي فكر امكان‌پذير بودنش را هم نكرده باشد».

4- او وقتي هنوز دبيرستاني بود سه دوره‌ي دانشگاهي زبان ماندارين (رايج‌ترين زبان در چين) را با موفقيت گذراند و به فروش كامپايلر‌هاي ++C به دانشگاه‌هاي چين مي‌پرداخت.

5- وي براي تحصيل در رشته‌ي مهندسي شيمي به دانشگاه استنفورد رفت و در همان دوران نخستين اختراع خود را به ثبت رساند. هولمز هنوز به سال دوم دانشگاه نرسيده بود كه استنفورد را ترك كرد.

6- اليزابت هولمز براي گذراندن تابستاني در آزمايشگاه‌هاي ژنوم سنگاپور و مشاركت در تحقيقات مهم سارس به اين كشور سفر كرد.

7- او در 11 سال نخست ساختن شركت خود، كاملاً به پنهان‌كاري روي آورد و از وقتي در تابستان گذشته روي جلد مجله‌ي فورچون ظاهر شد سر و صداي زيادي به پا كرد.

8- نام شركت او يعني Theranos، تركيبي از Therapy به معناي درمان و Diagnose به معناي تشخيص است.

9- ترانوس از زمان تأسيس در سال 2003، براي كمك به شناسايي چندين مشكل پزشكي از قبيل كلسترول بالا و سرطان تنها با استفاده از يك يا دو قطره خون از نوك انگشتان، آزمايش‌هايي فراهم كرده است.

10- بخشي از انگيزه‌ي هولمز براي ساخت ابزار‌هاي جديدش از ترس وي از سوزن آمپول ناشي شده است. مادر و مادربزگ او نيز حتي با ديدن سوزن از حال مي‌روند.

11- هولمز مجموعه‌اي از باتجربه‌ترين و موفق‌ترين متخصصين دنياي كسب و كار از جمله جورج شولتز، بيل پري، هنري كيسينجر، سام نان، و بيل فريست را گرد هم آورده است.

12- او زماني كه هنوز دبيرستاني بوده، در پكن با ساني بالواني آشنا شد. بالواني در آن زمان مشغول تحصيل MBA در بركلي بود و بعدها به مدير عمليات شركت هولمز بدل شد.

13- هولمز اغلب با استيو جابز مقايسه مي‌شود. او به مركوري نيوز گفته است شركت خود را بعد از فكر كردن به «بزرگ‌ترين تغييري كه مي‌تواند در دنيا به وجود بياورد» تأسيس كرده است.

14- هولمز نيز مثل جابز هميشه يك نوع لباس مشكي براي محل كار خود مي‌پوشد.

15- اليزابت هولمز تنها به زير نظر گرفتن بازار آزمايش خون بسنده نكرده است. او مي‌خواهد بازار كاملاً تازه‌اي به نام «فناوري سلامت مصرف كنندگان» ايجاد كند كه به دنبال مشاركت بيشتر مصرف‌كنندگان در سلامتي خود خواهد بود.

16- او مثل سال گذشته 84 گواهي اختراع به نام خود ثبت كرد (18 گواهي در داخل امريكا و 66 گواهي خارج از امريكا).

17- بر اساس گزارش CBS News هولمز تمام ساعات بيداري خود در طول شبانه روز را در دفتر كارش مي‌گذراند و در منزل حتي تلويزيون هم ندارد.

18- هولمز در ماه مارس امسال به عنوان جوانترين فردي شناخته شد كه به عضويت مادام‌العمر انجمن امريكاييان برجسته‌ي هوريشيو الگر در آمده است.

19- او به نقل از نيويوركر مي‌تواند جملات كتاب‌هاي جين آستن را از حفظ بخواند اما ديگر براي رمان خواندن و دوستانش وقت ندارد. او ازدواج نكرده است، تلويزيون ندارد و 10 سال است كه به مسافرت نرفته است. هولمز گياه‌خوار است و چند بار در روز تركيبي از آب خيار، جعفري، كلم، اسفناج، كاهو و كرفس مي‌نوشد.

20- او از كافئين اجتناب، زمان خواب خود را محدود، و 7 روز هفته را كار مي‌كند.

21- هولمز به مخفي‌كاري معروف است و با اينكه به اين دليل توسط همكارانش در اين صنعت مورد سرزنش واقع مي‌شود، اصرار دارد كه بايد از فناوري‌اش در برابر چشمان كنجكاو رقبا محافظت كند. 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است