صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 5210                                               
وقتي انگيزه كافي براي كسب و كار نداريم چه كنيم
دانستني منبع
وقتي انگيزه كافي براي كسب و كار نداريم چه كنيم عنوان
مجله اينترنتي برترينها نويسنده
1395/11/17 تاريخ

حتما براي همه آدم ها روزهايي وجود دارد كه خيلي هم دست و دلشان به كار نمي رود. قصد داريم در اين متن ببينيم در مواجهه با نبود انگيزه براي كسب و كار چه بايد كرد.

خلاصه
http://www.bartarinha.ir مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

 

به هر حال مواقعي در كسب و كار پيش مي آيد كه آدم ها كم كم انگيزه شان را از دست مي دهند. اما با اين وجود باز هم بايد ادامه داد و باز هم بايد بهره وري لازم را حفظ كرد. بنابراين هر زمان كه حس كرديد به اين حالت دچار شده ايد به اين پيشنهادات كه در پايين مي آيد توجه كنيد:

قبل از انجام دادن كار براي خودتان جايزه اي تعيين كنيد!

وقتي كاري جديد را شروع مي كنيد، مهم ترين چيز درباره آن وجود انگيزه است. پس سعي كنيد سطح دوپامينتان را بالا ببريد. كاري را كه دوست داريد بكنيد. فيلمي ببينيد، دسري بخوريد و سعي كنيد كمي هم انگيزه هاي خوشحال كننده براي انجام دادن كارتان ايجاد كنيد.

محيط كارتان را مرتب كنيد!

از اين موضوع اطمينان حاصل كنيد كه محيط كارتان قبل از شروع كار جديد مرتب و منظم است. اگر وضعيت چنين نيست، فايل ها و چيزهايي را كه نياز نداريد دور بريزيد. از اين طريق وقتي كاري را شروع مي كنيد تمركزتان را از دست نمي دهيد.

كمي موسيقي گوش كنيد!

براي جبران نبود انگيزه براي كسب و كار مي شود زماني هم موسيقي گوش كرد. موسيقي كلاسيك و جز براي بهبود روحيه تان مناسب به نظر مي رسد. اگر مي توانيد و هوا اجازه مي دهد پنجره ها را هم باز كنيد و بگذاريد هواي تازه محيط كارتان را پر كند. اكسيژن تازه به مغزتان كمك مي كند كه بهتر كار كنيد.

از كارهاي كوچك شروع كنيد!

كارهاي بزرگتان را به كارهاي كوچك تر تقسيم كنيد. اين كار به شما كمك خواهد كرد تا نتيجه بهتري بگيريد. مي توانيد دستاوردتان را بعد از انجام دادن هر مرحله ارزيابي كنيد و بعد از تمام شدن هر كار انگيزه بهتري براي شروع كار بعدي داشته باشيد و به همين ترتيب كل پروژه را تمام كنيد.

با دوستانتان كار را انجام دهيد!

انگيزه هايتان را با همكاري با ديگران بالاتر ببريد. حتما همه ما روزهايي را در دوران تحصيل در نوجواني تجربه كرده ايم كه با دوستانمان گروهي درس مي خوانديم. كار هم تقريبا چنين وضعيتي دارد. اگر همكار يا كسي را داشته باشيد كه بتواند در فعاليت ها كمكتان كند و در هر مرحله انگيزه بخش باشد، بسيار پيش برنده مي تواند باشد.

براي موفقيت هايتان روياپردازي كنيد!

براي تقويت انگيزه براي كسب و كار اين كار را امتحان كنيد. چند ثانيه چشم هايتان را ببنديد و سعي كنيد تا موفقيت را در ذهنتان تصور كنيد. مطالعات نشان مي دهد كه اين كار در نهايت مي تواند به افزايش انگيزه هاي دروني تان منجر شود. بنابراين مي توانيد كارتان را با اراده بيشتري ادامه دهيد.

وقتي انگيزه كافي براي كسب و كار نداريم چه كنيم؟

فقط انجامش دهيد!

شعار نايك را همه مي دانند: فقط انجامش بده! هر چيزي در پيرامونتان را ناديده بگيريد و كارتان را انجام دهيد. فراموش نكنيد كه آغاز كردن و شروع كردن نصف فرايند انجام كار است. بنابراين وقتتان را تلف نكنيد و بر روي كار تمركز كنيد. به سرعت كار را آغاز كنيد و به اين ترتيب متوجه خواهيد شد كه شروع كردن از آن چيزي كه فكرش را مي كرديد راحت تر است. 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است