صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 9064                                               
مديريت محيط كسب و كار
كتاب منبع
مديريت محيط كسب و كار عنوان
گروه اي لرن- ترجمه دكتر محمد عزيزي نويسنده
1395/10/07 تاريخ

اين كتاب با بررسي مسائل فوق‌الذكر دخيل در فعاليت‌هاي يك كسب‌وكار به ارائه روند يك تحليل swot از محيط دروني و بيروني سازمان، مي‌پردازد و مطالعه آن مي‌تواند گره‌گشاي بسياري از مشكلات درون سازمان‌ها و كسب‌وكارها بوده و بكار بردن اصول و قواعد آن بازدهي را بالا خواهد برد.

خلاصه
سازمان تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

كتاب مديريت محيط كسب و كار (Management Extra Environment)

تجارب موجود در مديريت سازمان‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي در كشورهاي توسعه‌يافته بيانگر اين واقعيت است كه اشراف بر محيط كسب‌وكار و داشتن شناخت كافي از مناسبات دروني و بيروني در اعتلا و افول آنها مؤثر مي‌باشد. برخي از اين عوامل ريشه در مسائل مربوط به شكل‌گيري و نحوه مديريت سازمان‌ها دارند و برخي نيز خارج از كنترل مديران قرار دارند. وقوف بر اين مسائل نيازمند درك منطقي و تحليل اصولي از روابط و مناسبات يادشده مي‌باشد. ازاين‌رو، پيشگيري و برنامه‌ريزي براي حل مسائل پيش رو، كمك مؤثري در مديريت موفق سازمان‌ها ايفا مي‌كند. اما حصول اين امر نيازمند مديريت محيط كسب‌وكار مي‌باشد. امروزه در ادبيات مديريت و توسعه سازماني، مديريت محيط يك محرك و روش جديد محسوب مي‌شود.

 مديريت محيط كسب‌وكار در سازمان‌ها،‌ ازجمله مسائلي است كه مورد نياز مديران سازمان بوده و در راستاي نيل به اهداف عاليه سازمان كمك شاياني مي‌كند، و به همين دليل توجه بسياري از دانشوران، ‌مديران و دست‌اندركاران كسب‌وكار را به خود جلب كرده است. منظور از محيط كسب‌وكار نه‌تنها محيط داخلي سازمان، كه ماهيت سازمان و فرهنگ سازماني، ساختار و قابليت‌هاي سازمان را شامل مي‌شود، بلكه افراد ذينفع سازمان و بازار هدف و ... و نيز محيط كلان سياسي، اقتصادي، اجتماعي، فناوري و زيست‌محيطي را شامل مي‌شود.

اين كتاب با بررسي مسائل فوق‌الذكر دخيل در فعاليت‌هاي يك كسب‌وكار به ارائه روند يك تحليل swot  از محيط دروني و بيروني سازمان، مي‌پردازد و مطالعه آن مي‌تواند گره‌گشاي بسياري از مشكلات درون سازمان‌ها و كسب‌وكارها بوده و بكار بردن اصول و قواعد آن بازدهي را بالا خواهد برد.

اين سازمان در راستاي اهداف و برنامه‌هاي خود در حوزه اشتغال، كارآفريني و كسب‌وكار همواره در تلاش است كه در بسط و نشر دانش در زمينه‌هاي ذكر شده با اساتيد و صاحب‌نظران همكاري نمايد و حامي آنها باشد.

 

  

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است