صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

 

فهرست خبرها                                                                                تعداد بازديد: 1117
امكان سرمايه‌گذاري سرمايه‌هاي خرد در كسب‌و كارهاي نوپا

امكان سرمايه‌گذاري سرمايه‌هاي خرد در كسب‌و كارهاي نوپا

به گزارش خبرنگار سيتنا، مسعود كرباسيان در حاشيه نشست امضاي پيش‌نويس آيين‌نامه طرح‌هاي تامين مالي جمعي كه با حضور وزير ارتباطات در وزارت اقتصاد برگزار شد، گفت: تصويب اين آيين‌نامه قدم مثبتي در راستاي جذب سرمايه‌هاي خرد مردم در طرح‌ها و پروژه‌هاي مرتبط با كسب و كارهاي نوپا مي‌باشد.

به گفته وزير اقتصاد، سازمان بورس تاكنون تنها در زمينه نقل و انتقال عادي سهام فعال بوده و به بازار سرمايه‌هاي اوليه توجهي نمي‌شد اين در حاليست كه با امضاي اين پيش‌نويس و تصويب آن در شوراي عالي بورس فضاي جديدي پيش روي تامين مالي كسب و كارهاي نوپا ايجاد خواهد شد.

وي ادامه داد: راههاي مختلفي براي تامين مالي از قبيل فروش اوراق سرمايه يا جمع‌آوري منابع مالي وجود داشته اما به طور كلي عمده روش‌هاي تامين مالي از طريق سيستم بانكي انجام مي‌شده است. اين در حاليست كه از اين فصل كسب و كارهاي نوپا و استارت‌آپها مي‌توانند از طريق مدل شراكت نيز براي تامين مالي پروژه‌هاي مالي استفاده كنند.

وزير اقتصاد با بيان اينكه براي اجراي اين مدل تامين مالي به يك طرح نظارتي نيز نياز داشتيم گفت: وزارت ارتباطات وظيفه نظارت و پايش در مدل‌هاي تامين مالي در فضاي مجازي را برعهده خواهد داشت.كرباسيان ابراز اميدواري كرد كه اين مدل تامين مالي به ساير زمينه‌ها و كسب و كارها نيز توسعه پيدا كند.

وي با اشاره به كاهش نرخ سود سپرده طي ماههاي اخير گفت: مردم با توجه به كاهش سود بانكي مي‌توانند با آوردن سرمايه‌هاي خرد خود به عرصه سرمايه‌گذاري در كسب و كارهاي نوپا زمينه‌ساز رشد و توسعه اين نوع كسب و كارها نيز بشوند.

به گفته كرباسيان نمي‌توان تخمين دقيقي از اثرات اين قبيل طرح‌ها بر ايجاد شغل در كشور مطرح كرد اما به طور كلي بايد توجه داشت كه برطرف كردن موانع از مسير سرمايه‌گذاري مي‌تواند تا ميزان زيادي منجر به ايجاد اشتغال شود.

منبع خبر : خبرگزاري سيتنا

يكشنبه 24 دي 1396


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است