صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

 

فهرست خبرها                                                                                تعداد بازديد: 1178
طرح روستا تعاون مانع ايجاد شغل‌هاي كاذب مي‌شود

طرح روستا تعاون مانع ايجاد شغل‌هاي كاذب مي‌شود

البرز محمدي اجراي طرح "روستاتعاون" را يكي از برنامه‌هاي وزارت كار در راستاي ايجاد اشتغال پايدار دانست و گفت: قانون برنامه ششم توسعه اهداف كمي مناسبي را براي رشد و توسعه روستاها، عمران و آبادي و اشتغال روستايي پيش بيني كرده است به نحوي كه ايجاد و توسعه 54 خوشه كسب و كار روستايي، ساخت 98 منطقه صنعتي روستايي و ايجاد حداقل يك ميليون و 14 هزار فرصت شغلي در روستاها پيش بيني شده تا از طريق بخش‌هاي خصوصي و تعاوني ايجاد شود.

به گفته وي هر تعاوني روستايي به طور متوسط 12 تا 14 شغل در گرايش‌هاي مختلف نظير صنايع دستي، فرش، بوم گردي، معدن و توليد محصولات روستايي ايجاد مي‌كند و بسته به ظرفيت هر استان از طريق ساماندهي و تشكيل 2000 تعاوني در روستاها موفق به ايجاد 27 هزار فرصت شغلي جديد در بيش از 9 رسته فعاليت تعاوني در روستاها خواهد شد.

مديركل تعاوني‌هاي توليدي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي افزود: اين طرح در دو مرحله با هدف كمي در هر مرحله 1000 تعاوني 1000روستا در طول برنامه ششم توسعه اجرا مي‌شود.

محمدي درباره ضمانت اجراي طرح " روستا تعاون" گفت: اين طرح بر ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي روستاييان و مناطق روستايي تكيه دارد و براساس تكاليف قانوني دولت در روستاها طي پنج سال آينده پايه‌گذاري شده و مبناي آن اجراي ماده 27 قانون برنامه ششم است. به اعتقاد كارشناسان، توسعه در روستاها زماني اتفاق مي‌افتد كه كار مشاركتي با حضور ذينفعان روستا انجام شود، لذا به دليل فلسفه وجودي تعاون كه بر پايه همكاري و مشاركت جمعي است اين طرح بهترين مدل براي تحقق اهداف اشتغال پايدار به شمار مي‌رود.

وي اولويت اجراي اين طرح را در روستاهاي داراي مهاجرفرستي و مهاجرپذيري دانست و افزود: اين طرح در صورت اجراي موفق، موجب بازگشت روستاييان به زادگاه خود شده و زمينه‌ اشتغال گسترده را فراهم خواهد كرد.

مديركل تعاوني‌هاي توليدي وزارت تعاون در پايان هدف اين طرح را مقاومتي كردن اقتصاد روستاها دانست و گفت: به موجب اين طرح روستاييان مي‌توانند با بهره‌گيري از ظرفيت توليدي روستاها در حوزه صنايع پايه غذايي و كشاورزي، محصولاتي باكيفيت و ارزش افزوده بالا و رقابت پذير در سطح بازارهاي ملي و فراملي توليد كنند.

منبع خبر : ايسنا

دوشنبه 25 دي 1396


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است