صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

 

فهرست خبرها                                                                                تعداد بازديد: 523
800 هزار شغل جديد در سال 96 ايجاد شد

800 هزار شغل جديد در سال 96 ايجاد شد

وزير اقتصاد با اشاره به اينكه بالغ بر 800 هزار نفر خالص اشتغال ايجاد شده در كشور در سال 96 بود گفت: همه اين علائم نشان مي‌دهد وضعيت اقتصاد رو به بهبود است و رقابت ما بهتر شده است.

مسعود كرباسيان در نشست مشترك كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي، ستاد اقتصاد مقاومتي و فعالان اقتصادي استان كرمان افزود: به عنوان كسي كه در وزارت اقتصاد كار مي‌كنم براي تفويض اختيارات در وزارت اقتصاد آمادگي دارم و ماده 251 بالاترين اختيار قانوني شخص وزير است كه اين موضوع را تفويض كرده ايم.

وي خطاب به استاندار كرمان كه خواهان عملياتي شدن دستور رئيس جمهوري در خصوص تفويض اختيار به استان‌ها به مركزيت كرمان شده بود، بيان كرد: در رابطه با ساير تفويض‌ها ببينيد چه مواردي در حوزه وزارت اقتصاد قابل واگذاري است و اعلام كنيد تا آن‌ها را پيگيري كنم و اين موضوع را در ساير وزارتخانه‌ها نيز مطرح خواهم كرد.

كرباسيان افزود: در سفر قبل به استان كرمان و شهرستان بم موارد و مشكلات اين شهرستان را بررسي و پيگيري كرديم.

وزير امور اقتصادي و دارايي با بيان اينكه امروز روز خوبي در استان كرمان بود گفت: موارد بسيار خوبي در حوزه اقتصادي مطرح شد كه آن‌ها را پيگيري خواهيم كرد.

وي با اشاره به گلايه مندي بخش گردشگري نيز افزود: كميته كاري تشكيل شده تا موارد اين حوزه بررسي و مشكلاتشان را حل كند و جاي نگراني نيست.

كرباسيان با اشاره به اينكه بالغ بر 800 هزار نفر خالص اشتغال ايجاد شده در كشور در سال 96 بود گفت: همه اين علائم نشان مي‌دهد وضعيت اقتصاد رو به بهبود است و رقابت ما بهتر شده است.

وزير امور اقتصادي و دارايي بيان كرد: اتفاقات خوبي در استان كرمان در حوزه اقتصاد مقاومتي انجام شده كه حتما بايد با گزارشي مدون شده در هيئت دولت عرضه شود تا به‌عنوان يك الگو به ساير استان‌ها تعميم داده شود.

كرباسيان پيرامون سامانه ارزي كشور اظهار داشت:برخي معتقد بودند كه اين نرخ بايد شناور باشد، و كف قيمتي ديده مي‌شد تا پس از آن شناور بودن ارز انجام شود.

وي با تاكيد بر اينكه سامانه ارزي يك بحث قطعي است، گفت: التهاب ارزش ارز بايد رخ مي‌داد، اما جهش رخ داده، قيمت واقعي نبود و قيمت حدود چهار هزار و 200 تومان است.

 وي با اشاره به مقوله ارز صادراتي نيز گفت: ارز صادراتي لزوما از طريق بانك نبايد بر مي‌گشت و مي‌توانست از طريق صرافي‌ها نيز انجام شود.

وي ادامه داد:در اين شرايط يا صادر كننده مي‌توانست سپرده ارزي كند و البته بنا به تاكيد رياست جمهوري در اين زمينه تجربه تلخ گذشته نبايد تكرار شود و صادر كنندگان همچنين مي‌توانستند ارز خود را به فرد ديگري واگذار كنند كه مي‌خواهد واردات كند.

كرباسيان گفت: بخشنامه ارزي گويا است و در حوزه صادرات تمامي مسائل ديده شده است. وي ادامه داد: بانك مركزي 36 نوع نياز در رابطه با ارز احصا كرده است كه در گروه‌هاي كاري مورد توجه قرار مي‌گيرند.

وي در ادامه سخنان خود با اشاره به اينكه در حوزه‌هاي ترانزيت، ويزا و ... فرصت‌هاي خوبي با روسيه فراهم شده است، گفت: روس‌ها كانال سبزي را ايجاد كرده اند كه 15 تا 20 درصد تخفيف صادرات به ما داده اند و تاكنون سه شركت معرفي شده اند.

وزير اقتصاد و دارايي با تاكيد بر اينكه نيمه دوم ارديبهشت ماه توافق نامه اورآسيا قطعي خواهد شد، گفت: اينكه بتوانيم در مذاكرات تجاري به حمايت از صادرات كمك كنيم ضروري و قطعي است و در اين رابطه يك هزار و 300 ميليارد تومان مشوق صادراتي در بودجه ديده شده است.

وزير دارايي گفت: سالي را پشت سر گذاشتيم كه نرخ تورم تك رقمي و حول و حوش 8.3 بود و بعد از چند سال نرخ سرمايه گذاري از منفي تبديل به مثبت شد و رشد اقتصادي حدود 6 درصدي نيز محقق گرديد.

كرباسيان با اشاره به اينكه در سال گذشته 800 هزار فرصت شغلي در كشور ايجاد شد، عنوان كرد: يكي از اتفاق‌هاي خوبي كه در كشور رخ داد، حوزه اعتباري بود كه رتبه ما از 7 به رتبه 5 رسيد و حوزه ريسك و ضريب خطر نيز كاهش پيدا كرد.

وي يادآور شد: استان كرمان در طول تاريخ هيچگاه زياد متكي به دولت نبوده است بلكه به دولت كمك هم مي‌كرده است.

وي ياد و خاطره مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني را گرامي داشت و اظهار كرد: ما مديون سرداران زنده و شهيد اين استان هستيم.

 كرباسيان گفت: در حوزه استفاده از فاينانس‌ها در استان كرمان فرصتي خوبي فراهم شده است.

وي يادآور شد: در شرايطي هستيم كه فضاي هجمه تبليغاتي منفي مي‌خواهد قدرت تحرك را از كارآفرينان ما سلب كند.

وزير امور اقتصادي و دارايي اضافه كرد: نزديك 36 ميليارد دلار در دولت يازدهم و دوازدهم خطوط اعتباري و فاينانس در اختيار ما قرار گرفته است و سياست و تصميم دولت و رياست جمهوري اولويت براي بخش خصوصي است و استان كرمان مي‌تواند در اين زمينه پيشتاز شود.

وي با بيان اينكه استان كرمان توانايي زيادي براي فاينانس دارد، گفت: سرمايه گذاري خارجي در استان كرمان در حال شكل گيري است و كار‌هاي خوبي در اين حوزه انجام شده است.

كرباسيان اظهار كرد: زمينه سرمايه گذاري خارجي در كشور وجود دارد و در حال حاضر نيز سرمايه گذاري‌هايي در كشور در دست انجام است.

وي گفت: اگر بتوانيم به خوبي پروژه‌ها را تعريف كنيم، در حوزه جذب سرمايه گذاري خارجي موفق خواهيم بود.

وي بيان كرد: بزرگترين نيروگاه خورشيدي كشور در استان كرمان در حال راه اندازي است.

 كرباسيان افزود: اقتصاد مقاومتي يك فريضه، وظيفه و دستور است كه همه بايد آن را انجام دهيم. وي با اشاره به اينكه رهبري در هفته گذشته در ديدار با مديران سه قوه بر حمايت از كالاي داخلي تاكيد بسياري داشتند، گفت: اقدامات استان كرمان در تحقق اقتصاد مقاومتي قابل تقدير است و براي الگو برداري از آن بايد اين طرح را مدون كرد.

كرباسيان ادامه داد: از ماليات بر ارزش افزوده در قالب ضمانت نامه استقبال جدي مي‌كنم و نظر شخصي من اين است كه اگر وضعيت مالي ما خوب باشد بايد چند ساله پول خود را بگيريم.

وي خاطرنشان كرد: درباره بدهي دولت به پيمانكاران، بدهي دولت به نيروگاه خورشيدي پرداخت شده است.

وي گفت: در رابطه با مديريت ريسك در قانون مالياتي ديده شده ودر طرح نظام جامع مالياتي نيز پيش بيني‌هاي لازم انجام شده است.

وزير امور اقتصادي و دارايي كه چهارشنبه شب به همراه اعضاي كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي وارد كرمان شد امروز (پنجشنبه) با فعالان اقتصادي استان كرمان ديدار و گفت و گو كرد.

بازديد از طرح‌هاي اقتصادي شهرستان‌هاي رفسنجان و انار، افتتاح چند طرح بزرگ اقتصادي از جمله مرحله نخست بزرگترين واحد فروكروم كشور در رفسنجان و بازديد از مناطق زلزله زده استان از ديگر برنامه‌هاي وزير اقتصاد و همراهان در سفر به استان كرمان اعلام شده است.

 

منبع خبر : www.fardanews.com

يكشنبه 2 ارديبهشت 1397


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است