صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

 

فهرست خبرها                                                                                تعداد بازديد: 1117
جلسه شوراي عالي كار عصر امروز برگزار مي‌شود

جلسه شوراي عالي كار عصر امروز برگزار مي‌شود

ورود به محاسبات سبد معاش خانوار (موضوع بند دوم ماده 41 قانون كار) دستور كار اين جلسه خواهد بود.مقرر شده است در اين جلسه نمايندگان شركاي اجتماعي، در مورد سبد معاش خانوار و هزينه آن به توافق برسند و سپس نتايج به مذاكرات مزدي در شوراي عالي كار ارجاع دهند.

 به گزارش تسنيم،از حدود يك ماه قبل كميته دستمزد با حضور شركاي اجتماعي بررسي برروي سبد معيشت كارگران را آغاز كرده است، كه اعداد و ارقامي اعلامي از سوي اين كميته زمينه بررسي براي افزايش دستمزد با توجه به سبدمعيشت در شوراي عالي كار را فراهم مي كند.

سال گذشته، سبد معاش حداقلي 3 ميليون و 750 هزار تومان تعيين شد؛ اما امسال كارگران وضعيت تعيين دستمزد را متفاوت از سال گذشته و سال هاي قبل تر مي دانند،چرا كه امسال پس از افزايش نرخ بنزين، شاهد افزايش چشمگير در سبدمعيشت خانوار و هزينه هاي مسكن هستيم. به همين دليل نمايندگان كارگران معتقد هستند با توجه به اينكه عقب ماندگي مزدي كارگران امسال بيش از سال هاي ديگر است، مسير براي تعيين دستمزد با چالش هاي بيشتري نسبت به سال هاي گذشته همراه است و بايد منتظر بمانيم و ببينيم  با توجه به تاثيرات شديد تورمي بر روي سبد كالاها، دستمزد سال آينده كارگران به چه صورت خواهد بود.

نمايندگان كارگران در جلسه قبلي شوراي عالي كار، در حضور وزير كار درخواست كرده بودند كه  يك جلسه فوق‌العاده شوراي عالي كار با محوريت دو موضوع، يكي رسيدگي به وضعيت اشتغال كارگران مناطق آزاد و ديگري ورود به بحث دستمزد برگزار شود كه قرار است اين جلسه امروز برگزار شود.

منبع خبر : خبرگزاري تسنيم

دوشنبه 30 دي 1398


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است