صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

 

فهرست خبرها                                                                                تعداد بازديد: 1122
سخنگوي هيئت رئيسه مجلس: افزايش مهاجرت از روستاها نگران‌‌كننده است / بي‌توجهي به حوزه توليد و اشتغال روستايي‌

سخنگوي هيئت رئيسه مجلس: افزايش مهاجرت از روستاها نگران‌‌كننده است / بي‌توجهي به حوزه توليد و اشتغال روستايي‌

اسدالله عباسي در گفت‌وگو با خبرنگار تسنيم در رشت، افزايش مهاجرت از روستاها را امري نگران‌كننده تلقي كرد و با بيان اينكه اين مشكل به علت بي‌توجهي به حوزه توليد و اشتغال روستايي در سال‌هاي اخير ايجاد شده است اظهار داشت: زيرساخت‌هاي رفاهي خوبي در روستاها فراهم شده اما برنامه اشتغالزايي اين مناطق به خوبي پيش نرفته است.

سخنگوي هيئت رئيسه مجلس با بيان اينكه تنها با ايجاد خدمات رفاهي نظير آب‌ شرب سالم، راه‌سازي، گازرساني و برق‌رساني نمي‌توان جلوي مهاجرت و خالي شدن روستاها را گرفت عنوان كرد: توسعه روستاها بايد همه جانبه و پايدار باشد و تمام مؤلفه‌ها از جمله امكانات زيرساختي و رفاهي و ايجاد فرصت‌هاي شغلي در آن ديده شود.

عباسي عدم پيشبرد توسعه پايدار روستايي مطابق برنامه‌هاي پنجم و ششم توسعه را يكي از دلايلي كه زمينه افزايش مهاجرت از روستاها را فراهم كرده است تلقي كرد و ابراز داشت: براي ايجاد فرصت‌هاي شغلي در روستاها بايد در ابتدا ظرفيت اين مناطق به خوبي شناسايي و سپس براي سرمايه‌گذاري روي آن‌ها برنامه‌ريزي شود.

بيشتر بخوانيد
فرار از نبود كار مهمترين دليل مهاجرت از روستاها؛ بيش از 17 ميليون حاشيه نشين داريم

دولت براي كاهش مهاجرت از روستاها تدبير كند

اردبيل| روند افزايشي مهاجرت از روستاهاي خلخال و كوثر نگران‌كننده است

نماينده مردم رودسر و املش در مجلس نامگذاري امسال به نام سال جهش توليد توسط مقام معظم رهبري را مورد اشاره قرار داد و با بيان اينكه ايشان در ده سال اخير بر روي مسائل اقتصادي تأكيد فراواني داشته‌اند افزود: دشمن در حال حاضر روي اقتصاد دست گذاشته است و قصد دارد از اين طريق به ما ضرباتي را وارد كند.

وي موتور محركه اقتصاد در استان‌هايي نظير گيلان را بافت روستايي، كشاورزي و توليد در اين بخش تلقي كرد و ضمن تأكيد بر لزوم توجه بيشتر مديران و برنامه‌نويسان بر روي اين حوزه اظهار داشت: وجود حلقه‌هاي مفقوده در اجراي برنامه توسعه پايدار روستاها موجب شده اهداف مورد نظر تاكنون به خوبي محقق نشود.

عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس چاي، برنج، مركبات، زيتون، دام و طيور، آبزي‌پروري و نمونه‌هاي ديگر از اين دست را از جمله مزيت‌هاي مهم استان گيلان در بخش كشاورزي خواند و تصريح كرد: اگر برنامه‌ ايجاد امكانات زيرساختي و اقتصاد پايدار روستايي با هم منطبق نباشند جلوگيري از مهاجرت روستاها تحقق پيدا نمي‌كند.

نماينده مردم رودسر و املش در مجلس اعطاء تسهيلات اشتغالزايي به روستائيان با هدف رونق كسب و كار و ارتقاء سطح درآمدي مردم آن را برنامه‌اي خوب تلقي كرد و ابراز داشت: انتظار داريم مسئولان مربوطه به اين بخش توجه جدي‌تري داشته باشند تا گيلان نيز بتواند در مسير تحقق شعار جهش توليد نقش خود را به خوبي ايفا كند.

منبع خبر : خبرگذاري تسنيم

شنبه 30 فروردين 1399


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است