صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

 

فهرست خبرها                                                                                تعداد بازديد: 1132
اسامي بنگاه‌هايي كه وام اشتغال كرونايي مي‌گيرند در سايت بانك مركزي اعلام مي‌شود

اسامي بنگاه‌هايي كه وام اشتغال كرونايي مي‌گيرند در سايت بانك مركزي اعلام مي‌شود

عبدالناصر همتي رئيس كل بانك مركزي در يك ياداشت اينستاگرامي نوشت: اين روزها عطف به سابقه برخي عملكردها در گذشته در خصوص سرنوشت وام 75 هزار ميليارد توماني ابراز نگراني مي‌شود و بر مراقبت بيشتر جهت صرف آن در امور مولد تاكيد مي‌شود.

در اين خصوص چند نكته را اعلام مي‌كنم: 1- ثلث اين مبلغ مستقيما به حساب خانوارهاي يارانه بگير خواهد رفت و در شرايطي كه مردم نيازمند به خريد بوده و فروشندگان كالا و خدمات نيازمند به فروش هستند كمكي خواهد بود به راه افتادن چرخه اقتصاد. لذا نگراني از انحراف آن، بي‌مورد است.

2-بقيه مبلغ وام تخصيصي عمدتا به واحدهاي كوچك و متوسط توليد كالا و خدمات با اشتغال زير 50 نفر كه نيروي كار خود را به تشخيص وزارت كار حفظ كرده‌اند پرداخت خواهد شد.

بنابراين هدف اين طرح تضمين تداوم فعاليت و عرضه كالا و خدمات توسط واحدهاي داراي شاغل و به تبع آن مولد است. لذا براي شفافيت بيشتر اسامي واحدها و مبلغ وام گيرندگان اين وام‌ها در سايت بانك مركزي اعلام خواهد شد.

3- همانگونه كه قبلا اعلام كردم دولت و بانك مركزي از طريق اين دو اقدام به دنبال تداوم عرضه از يك طرف و تحريك تقاضا از طرف ديگر و برگرداندن اقتصاد به ريل حركت هستند.

منبع خبر : خبرگزاري فارس

دوشنبه 1 ارديبهشت 1399


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است