صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

 

فهرست خبرها                                                                                تعداد بازديد: 1093
مشاركت درجهت ايجاد اشتغال براي 7700 زن سرپرست خانوار

مشاركت درجهت ايجاد اشتغال براي 7700 زن سرپرست خانوار

فريبا نظري مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده گزارشي از اقدامات دفاتر زنان و خانواده استانداري هاي سراسر كشوردر بحران كرونا ارائه كرد.

وي در همين راستا گفت: دفاتر زنان و خانواده استانداري هاي سراسر كشور در جريان بحران كرونا با همكاري و مشاركت دستگاههاي اجرايي و سمن هاي حوزه زنان و خانواده اقدام به فعال سازي كارگاه هاي دوخت ماسك و گان كردند كه در اين راستا زمينه اشتغال 7700 زن سرپرست خانوار در 1606 كارگاه توليدي كشور و توليد 16ميليون ماسك پارچه‌اي، گان و دستكش ايجاد كردند.

مشاور وزير كشور همچنين در ادامه به اقدامات شاخص در راستاي (پويش فصل همدلي) اقدامات حمايتي مالي، بهداشتي و ارزاق ويژه خانواده هاي در معرض آسيب هاي اقتصادي و اجتماعي اشاره كرد و گفت: با كمك دستگاه‌هاي حمايتي همچون بهزيستي و كميته امداد و خيرين، 425 هزار زن سرپرست خانوار شناسايي شد و به آنها كمك بلاعوض تعلق گرفت.

نظري افزود: دفاتر زنان وخانواده استانداري ها با جلب مشاركت دستگاه ها و نهاد هاي متولي در امر مشاوره به منظور بازتواني اجتماعي، زمينه ارائه خدمات مشاوره اي رايگان به 220 هزار نفر را فراهم كردند.

مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده گفت: دفاتر متناظر در استانداري ها، ضمن جلب همكاري سمن هاي فعال در حوزه زنان، خانواده و كودكان، زمينه هم افزايي و مشاركت 1820 سمن فعال در حوزه زنان، خانواده و كودكان در جهت مقابله با ويروس كرونا فراهم كردند.
 
بنا براعلام پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ نظري يادآور شد: از ديگر اقدامات دفاتر زنان و خانواده استانداري ها ايجاد زمينه هاي نشاط و شادابي با بهره مندي از فضاي مجازي براي خانواده ها بود كه در اين راستا نيز 4200 كليپ براي تشويق مردم به ماندن در خانه و رعايت اصول طرح فاصله گذاري اجتماعي توليد شد.

منبع خبر : ايسنا

چهارشنبه 3 ارديبهشت 1399


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است