صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

 

فهرست خبرها                                                                                تعداد بازديد: 488
سهم اقتصاد ايران از مشاغل سبز تقريبا هيچ است/ جنگ با غول بيكاري با توسعه مشاغل سبز

سهم اقتصاد ايران از مشاغل سبز تقريبا هيچ است/ جنگ با غول بيكاري با توسعه مشاغل سبز

به گزارش خبرنگار ايلنا، «تنها 18 ماه براي نجات كره زمين فرصت هست.» اين هشدار كه مرداد امسال مطرح شد شايد در نگاه اول شبيه هشدار‌‌هايي باشد كه هر از گاهي شنيده مي‌شود؛ هشدار درباره اينكه آدم‌فضايي‌ها دارند مي‌آيند يا فلان ستاره يا شهاب سنگ قرار است با زمين برخورد كرده و كره خاكي را نيست و نابود كند.

با اين همه وقتي بدانيم كه اين ادعا مرتبط با مسائل زيست محيطي، گرمايش زمين و تغيير اقليم است و زماني كه مستنداتي را كه روند نابودي زمين را ثابت مي‌كنند، مدنظر قرار دهيم، مي‌بينيم ادعاي بي‌اساسي هم نيست.

يخ‌هاي قطبي در حال آب شدن هستند، رودخانه‌ها و درياچه‌ها دارند نابود مي‌شوند، روز‌ به روز از مساحت جنگل‌ها كاسته مي‌شود و دود، سرب و گرد و غبار نفس مردم در كشور‌هاي مختلف را تنگ كرده است.

گزارش‌هايي كه بعضا درباره ميزان آلودگي و تغيير اقليم منتشر مي‌شود گاه آنقدر وحشتناك هستند كه آدم احساس مي‌كند در فضايي كاملا مسموم نفس مي‌كشد، آب آلوده مي‌نوشد و غذاي سمي مي‌خورد.

تقريبا همه مي‌دانند اين وضعيت در نتيجه فعاليت‌هاي مخرب زيست محيطي مرتبط با مسائل اقتصادي رخ داده است. استفاده از سوخت‌هاي فسيلي و بي‌توجهي به استاندارد‌هاي زيست محيطي براي كسب سود بيشتر باعث شده جهان به اين نقطه برسد و صداي شمارش معكوس نابودي بلند شود.

اين هشدار‌ها كه مربوط به ديروز و امروز هم نيست باعث شده تعابيري جديد در حوزه اقتصاد مورد استفاده قرار گيرد؛ اقتصاد سبز و مشاغل سبز تعابيري هستند كه اين روز‌ها نه تنها ورد زبان نهاد‌هاي بين‌المللي و فعالان زيست محيطي است كه افرادي از ميان دولتمردان در جوامع مختلف و شهروندان عادي نيز آن را به كار مي‌گيرند و به عنوان مطالبه‌اي براي نجات حيات بشري مطرح مي‌كنند.

منبع خبر : خبرگزاري ايلنا

چهارشنبه 20 آذر 1398


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است