صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

 

فهرست خبرها                                                                                تعداد بازديد: 1152
به ازاي هر شاغل 12 ميليون تومان تسهيلات پرداخت مي‌شود

به ازاي هر شاغل 12 ميليون تومان تسهيلات پرداخت مي‌شود

افشار فتح‌الهي با حضور در گفت‌وگوي ويژه خبر 21 شبكه يك سيما گفت: برنامه‌ريزي دولت پرداخت 52 هزار ميليارد تومان تسهيلات جهت حفظ اشتغال موجود بنگاه‌ها و تامين سرمايه در گردش مورد نيازشان است كه پيش‌بيني مي‌شود كسب و كارهايي در حوزهاي گردشگري، توليدكنندگان، صنوف، باشگاه‌هاي ورزشي و مراكز فرهنگي و هنري به تشخيص دستگاه‌هاي مربوطشان مشمول اين تسهيلات شوند.

او افزود: همچنين آيين‌نامه‌اي براي پرداخت اين تسهيلات پيش‌بيني شده كه در اولين فرصت بعد از اين كه به تصويب ستاد مديريت كرونا برسد جزئيات آن منتشر خواهد شد.

فتح‌الهي با اشاره به آسيب بسياري از كسب و كارها در پي شيوع ويروس كرونا اظهار كرد: اولويت پرداخت اين تسهيلات بنگاه‌هاي كوچك و كسب و كارهايي است كه تعداد شاغلين آنها خيلي زياد نيست. بنابراين ممكن است حجم اين بنگاه‌ها زياد باشد ولي تعداد شاغلين پايين است؛ چراكه مبناي ما حمايت از ميزان شاغلين است. بنابراين ممكن است تعداد واحدها زياد باشد اما ارقام پايين خواهد بود.

به گفته معاون حقوقي، مجلس و استان‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت شرايط كلي پرداخت تسهيلات ياد شده اين است كه واحد در سال 98 فعال بوده باشد، بعد از شيوع ويروس كرونا يعني از اول اسفند سال گذشته تعديل نيرو نكرده باشد و در سال جاري هم بتواند با شاغلين‌اش قرارداد همكاري ببندد.

وي با بيان اين كه پيشنهاد نهايي كارگروه تشكيل شده كه بايد به تصويب ستاد مديريت كرونا برسد، پرداخت 12 ميليون تومان به ازاي هر شاغل است، تصريح كرد: پيش‌بيني شده 50 يا 70 درصد از اين مبلغ، بسته به وضعيت بنگاه به شاغلين پرداخت شود و بقيه آن صرف سرمايه در گردش واحد شود.

فتح‌الهي درباره ابزارهاي نظارتي كه تضمين كند اين كه حتما اين مبلغ صرف توليد شود و به واحدهاي آسيب‌ديده برسد، تصريح كرد: دستگاه‌هاي نظارتي مختلفي پيش‌بيني شده كه بايد بر پرداخت و هزينه‌كرد صحيح اين تسهيلات نظارت داشته باشند. همچنين جرايم و محدوديت‌هايي هم پيش‌بيني شده كه اگر واحدي مصرف‌كننده تسهيلات باشد اما در محل ديگري هزينه كند برخي خدمات بانكي و ساير خدمات براي او محدود مي‌شود و نرخ پيش‌بيني شده در تحصيلات هم يك مرتبه افزايش مي‌يابد و جرايمي به واحد تعلق مي‌گيرد؛ بنابراين به مصلحت هيچ بنگاهي نيست كه اين تسهيلات را در ساير مصارف استفاده كند. همچنين جزئيات بيشتر طرح نظارتي بعد از تصميم نهايي اطلاع رساني خواهد شد.

منبع خبر : خبرگزاري دانشجو

دوشنبه 1 ارديبهشت 1399


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است