صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 7784                                               
سال جديد را با توصيه هاي آدم موفق ها شروع كنيد
مقاله منبع
سال جديد را با توصيه هاي آدم موفق ها شروع كنيد عنوان
ماهنامه معيشت نويسنده
1395/01/22 تاريخ

روزهاي ابتدايي سال جديد بهترين زماني است كه در آن مي توان برنامه ريزي كرد و قرار و مدارهاي شخصي را تنظيم نمود.

خلاصه
ماهنامه معيشت مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

روزهاي ابتدايي سال جديد بهترين زماني است كه در آن مي توان برنامه ريزي كرد و قرار و مدارهاي شخصي را تنظيم نمود. اين قرارهاي شخصي را اغلب در قالب جملاتي مشخص درنظر مي گيرند و راهنماي سال جديد قرار مي دهند. اين گونه جملات كه حالتي تاكيد و دستوري دارند، بايد به نحوي موثر و در ارتباط با مشكلات خاص هر فرد انتخاب شوند و در سال آينده پيوسته مورد توجه باشند.

در ادامه برخي از مهم ترين قرارهاي سالانه و جملات كليدي زنان و مردان موفق جهان را به شما معرفي مي كنيم. استفاده از اين قرارهاي شخصي و يا نمونه هاي مشابه، به رشد فردي و پيشرفت شما در سال نو خواهدانجاميد.

1 شريل سندبرگ: كاري كنيد كه دوستان تان شما را فردي مسئول بدانند

مدير اجرايي فيسبوك متعهد به انجام 5 تا 10 دقيقه مديتيشن در هر روز شده است. او اين تعهد را براي چندين سال پياپي اجرا كرده است. سندبرگ كليد رسيدن به اهداف را در سال جديد درگير نمودن دوستان و پاسخگو بودن نسبت به آنان مي داند. زماني كه شما براي رسيدن به اهداف شخصي، حرفه اي و مالي تلاش مي كنيد، دريافت كمك از ديگران تفاوت قابل توجهي را ايجاد مي نمايد. از خانواده و دوستان خود بخواهيد تا به شما كمك كرده و پيشرفت شما را دنبال كنند. البته بايد آماده باشيد تا در مقابل، اقدامي مشابه را براي آنها نيز انجام دهيد.

2 بوني پيكنز: به كار ادامه دهيد

بوني پيكنز غول صنعت نفت و انرژي و سرمايه گذار و ميلياردري خودساخته است. او در خانواده اي متولد شد كه به دليل شرايط اقتصادي همه كار مي كردند. بنابراين تعهد اصلي پيكنز كاركردن است. او در سن 84 سالگي، برخي از كارهايي كه از آن لذت مي برد، مانند گلف و شكار را رها كرده، اما هيچ گاه كار خود را متوقف نمي كند. پيكنز معتقد است كه اگر از انجام كار لذت ببريد، هرگز حضور در ملح كار را به دليل تامين شدن نيازهاي مالي يا بازنشستگي متوقف نخواهيد كرد.

3 الون ماسك: بيشتر تفريح كنيد

الون ماسك مديرعامل تسلا موتورز و بنيان گذار شركتي چون پِي پَل است. البته دستيابي به اهداف و تحقق آرزوهاي مال تنها بخشي از شخصيت او را نشان مي دهد. ماسك به سختي كار كرده و پاداش تلاش خود را نيز دريافت كرده است. با اين حال، او در اوج شهرت از زندگي خود چندان راضي نبود و زمان كافي براي گذراندن با خانواده نداشت. به همين دليل، در سال 2013 اعلام كرد كه از حجم كاري خود احساس خستگي مي كند و نياز به استراحت و تجديد قوا دارد. شما نيز بايد چشم اندازي براي اهداف مالي و حرفه اي خود داشته باشيد و در كنار آن، تفريح و استراحت را نيز جاي دهيد. كاركردن دائمي و دوري از تفريحات مي تواند اثرات منفي قابل توجهي بر سلامتي، روابط و بهره وري شما داشته باشد.

4 آريانا هافينگتون: با پول خود تفاوت ايجاد كنيد

آريانا هافينگتون، بنيان گذار و رئيس هافينگتون پست، با گروهي از دوستانش تصميم گرفت پول خود را به بانك هاي كوچك تر منتقل كنند و به حل مشكل امريكايي ها در دسترسي به كارت اعتباري ياري رساند. او در مقاله اي در هافينگتون پست توضيح داد كه بانك هاي كوچك تر توجه بيشتري به حال نيازهاي جامعه دارند. اما بانك ها در آن دوران درگير بحران مالي جهاني بودند و نياز به كمك داشتند.

به همين دليل، هافينگتون حركتي را براي انتقال پول به اين بانك ها آغاز كرد تا سرمايه مورد نياز براي كنترل بحران تامين شود. به مانند اين زن موفق، شما نيز به ياد داشته باشيد كه پول در كنار تامين نيازها، ابزاري براي كمك كردن به ديگران و ايجاد تفاوت است. در واقع بدون ياري رساني به نيازمندان، پول ارزش چنداني ندارد و از شما فردي خودخواه و مغرور خواهدساخت.

5 باربارا كوركوران: زمان بيشتري را با دوستان خود سپري كنيد

اين تاجر ثروتمند براي سال جديد با خود قرار گذاشته كه زمان كمتري را به ارسال پيام كوتاه اختصاص داده و بيشتر دوستان خود را ملاقات نمايد. او گفته است كه تصميم دارم در هفته حداقل يكي از دوستان خود را ملاقات كنم. شما نيز سعي كنيد زمان بيشتري را به افراد مورد علاقه خود اختصاص دهيد. همه جنبه هاي زندگي شما تحت تاثير چنين تغيير بااهميتي قرار خواهدگرفت.

6 مارك كوبان: از ظهور موانع استقبال كنيد

اين تاجر ميلياردر و مالك تيم بسكتبال دالاس ماوريكس، پيشتر قول داده بود تا به زمين بازي بازگردد. براساس برخي اخبارگويان ظرف هفت سال دو عمل جراحي روي ران خود داشته است، اما به خود قول داده كه مانع توقف فعاليت هايش نشود و همچنان به كوشش و تلاش ادامه دهد. در حقيقت، ظهور موانع و سختي ها آزموني براي همه ما است كه بتوانيم توانايي هاي خود را افزايش دهيم و اراده بيشتري را مصروف تلاش و پيشرفت نماييم.

7 مايكل بلومبرگ: هميشه در حال يادگيري باشيد

مايكل بلومبرگ، بنيان گذار و مديرعامل مجموعه مالي بلومبرگ، علاقه زيادي به آموزش تكنولوژي دارد. به طور مثال وب سايت كدآكدمي برنامه هايي را براي آموزش كدنويسي رايانه اي به صورت رايگان ارائه مي كند. بلومبرگ علي رغم سن و سال و مشغله بسيار، خود را در برابر اين چالش آموزش قرار داده و بنا دارد در سال جديد مهارتي تازه بياموزد. وقتي از او سوال كردند كه با اين مهارت جديد ياد گرفته چه خواهدكرد، پاسخ داد كه بايد همواره در حال يادگرفتن بود، حتي اگر آموخته هاي جديد فورا مورد نياز نباشد. چرا كه آينده غيرقابل پيش بيني است و ممكن است به همه آموخته هاي ظاهرا بيهوده خود نياز پيدا كنيد.

8 مارك زوكربرگ: از خداوند متشكر باشيد

بنيانگذار فيسبوك به خود قول داده است كه از يك رژيم گياه خواري پيروي نمايد، مگر آن كه حيوان را شخصا كشته باشد. او با اين كار بنا دارد از خوردن گوشت تا حد امكان پرهيز كند. زوكربرگ مي كوشد اين ايده را به يكي از اهداف خود در سال جديد تبديل نمايد و براي غذا از خداوند متشكر باشد. شما نيز به جاي تمركز بر روي چيزي كه نداريد اما مي خواهيد به دست آوريد، زمان بيشتري را براي تشكر از خداوند و يافتن راه هايي براي نشان دادن سياستگذاري خود پيدا كنيد.

9 سوز اورمان: هر روز را مانند روز اول سال بدانيد

اين آموزگار سرمايه گذاري بر اين باور است كه اهداف، مانند رژيم هاي غذايي هستند و زندگي كوتاهي دارند. چند هفته پس از سال جديد، بسياري از مردم، اگر همان ابتدا اهداف جديد خود را فراموش نكرده باشد، در حال مبارزه با آنها هستند. بنابراين، به جاي ايجاد تعهداتي به صورت سالانه، اورمان هر روز زندگي خود را مانند روز اول سال جديد در نظر مي گيرد. با انجام چنين كاري، ديگر منتظر تاريخ مشخصي در آينده نيستيد تا دكمه آغاز را فشار داده و عمل كردن را شروع كنيد. به اين ترتيب، هر روز براي شما امكاني كاملا تازه است و مي تواند مسير جديدي را در مقابل ديدگانتان بگشايد.
بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است