صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 9078                                               
مديريت محيط كسب و كار
كتاب منبع
مديريت محيط كسب و كار عنوان
گروه اي لرن- ترجمه دكتر محمد عزيزي نويسنده
1395/10/07 تاريخ

اين كتاب با بررسي مسائل فوق‌الذكر دخيل در فعاليت‌هاي يك كسب‌وكار به ارائه روند يك تحليل swot از محيط دروني و بيروني سازمان، مي‌پردازد و مطالعه آن مي‌تواند گره‌گشاي بسياري از مشكلات درون سازمان‌ها و كسب‌وكارها بوده و بكار بردن اصول و قواعد آن بازدهي را بالا خواهد برد.

خلاصه
سازمان تجاري سازي فناوري و اشتغال دانش آموختگان مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

كتاب مديريت محيط كسب و كار (Management Extra Environment)

تجارب موجود در مديريت سازمان‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي در كشورهاي توسعه‌يافته بيانگر اين واقعيت است كه اشراف بر محيط كسب‌وكار و داشتن شناخت كافي از مناسبات دروني و بيروني در اعتلا و افول آنها مؤثر مي‌باشد. برخي از اين عوامل ريشه در مسائل مربوط به شكل‌گيري و نحوه مديريت سازمان‌ها دارند و برخي نيز خارج از كنترل مديران قرار دارند. وقوف بر اين مسائل نيازمند درك منطقي و تحليل اصولي از روابط و مناسبات يادشده مي‌باشد. ازاين‌رو، پيشگيري و برنامه‌ريزي براي حل مسائل پيش رو، كمك مؤثري در مديريت موفق سازمان‌ها ايفا مي‌كند. اما حصول اين امر نيازمند مديريت محيط كسب‌وكار مي‌باشد. امروزه در ادبيات مديريت و توسعه سازماني، مديريت محيط يك محرك و روش جديد محسوب مي‌شود.

 مديريت محيط كسب‌وكار در سازمان‌ها،‌ ازجمله مسائلي است كه مورد نياز مديران سازمان بوده و در راستاي نيل به اهداف عاليه سازمان كمك شاياني مي‌كند، و به همين دليل توجه بسياري از دانشوران، ‌مديران و دست‌اندركاران كسب‌وكار را به خود جلب كرده است. منظور از محيط كسب‌وكار نه‌تنها محيط داخلي سازمان، كه ماهيت سازمان و فرهنگ سازماني، ساختار و قابليت‌هاي سازمان را شامل مي‌شود، بلكه افراد ذينفع سازمان و بازار هدف و ... و نيز محيط كلان سياسي، اقتصادي، اجتماعي، فناوري و زيست‌محيطي را شامل مي‌شود.

اين كتاب با بررسي مسائل فوق‌الذكر دخيل در فعاليت‌هاي يك كسب‌وكار به ارائه روند يك تحليل swot  از محيط دروني و بيروني سازمان، مي‌پردازد و مطالعه آن مي‌تواند گره‌گشاي بسياري از مشكلات درون سازمان‌ها و كسب‌وكارها بوده و بكار بردن اصول و قواعد آن بازدهي را بالا خواهد برد.

اين سازمان در راستاي اهداف و برنامه‌هاي خود در حوزه اشتغال، كارآفريني و كسب‌وكار همواره در تلاش است كه در بسط و نشر دانش در زمينه‌هاي ذكر شده با اساتيد و صاحب‌نظران همكاري نمايد و حامي آنها باشد.

 

 
بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است