صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 11909                                               
تأثير قابليت جذب، سرماية اجتماعي و قابليت مديريتي بر عملكرد كسب‌وكارهاي فرانچايزي
مقاله منبع
تأثير قابليت جذب، سرماية اجتماعي و قابليت مديريتي بر عملكرد كسب‌وكارهاي فرانچايزي عنوان
احسان اصغريان؛ مجتبي حسيني نويسنده
1396/05/24 تاريخ

با توجه به كمبود اتخاذ ديدگاه فرانچايزي و نيز اهميت قابليت‌هاي منتسب به آن‌ها در ارائة عملكرد مطلوب، اين تحقيق تأثير قابليت جذب، سرماية اجتماعي و نيز قابليت مديريتي را بر عملكرد واحدها بررسي كرده است

خلاصه
فصلنامه علمي پژوهشي توسعه كارآفريني مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

 

در سال‌هاي اخير، بسياري از افراد در صنايع مختلف از راهبرد فرانچايزي به‌منظور توسعه و راه‌اندازي كسب‌وكار استفاده كرده‌اند.

 با توجه به كمبود اتخاذ ديدگاه فرانچايزي و نيز اهميت قابليت‌هاي منتسب به آن‌ها در ارائة عملكرد مطلوب، اين تحقيق تأثير قابليت جذب، سرماية اجتماعي و نيز قابليت مديريتي را بر عملكرد واحدها بررسي كرده است.

پژوهش حاضر از نظر هدف كاربردي و از منظر روش گردآوري داده‌ها توصيفي- همبستگي است كه داده‌هاي آن به‌صورت تصادفي از 122 فرانچايزي فعال در حوزة فست‌فود در ايران گردآوري شده‌اند. داده‌هاي تحقيق با استفاده از مدل معادلات ساختاري و با بهره‌گيري از نرم‌افزار AMOS 22 تجزيه و تحليل شده است. نتايج نشان مي‌‌دهد ظرفيت جذب، سرماية اجتماعي و نيز قابليت‌هاي مديريتي تأثير مثبت و معناداري بر عملكرد فرانچايزي‌ها داشته است. همچنين، رقابت‌پذيري محيطي موجب تقويت تأثير ظرفيت جذب و قابليت‌هاي مديريتي بر عملكرد فرانچايزي‌ها مي‌شود.

 لطفا براي دريافت متن كامل مطالعه كليك كنيد
بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است