صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 3727                                               
بررسي مشكلات شركت‌هاي تعاوني كارآفرين فارس
مقاله منبع
بررسي مشكلات شركت‌هاي تعاوني كارآفرين فارس عنوان
رزا خورشيدي - نسرين نستعين نويسنده
1387/08/13 تاريخ

در مقالة حاضر كه حاصل يك تحقيق ميداني است. مشكلات تعاوني‌هاي كارآفرين استان فارس را كه حدود 40 شركت تعاوني هستند، در چهار منظر اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و قانوني مورد بررسي قرار گرفته است.

خلاصه
اولين همايش ملي تعاون و كارآفريني مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

  • چكيده:

كشور ايران يكي از جوانترين جمعيت‌هاي جهان را در خود دارد. اين مسأله پيامدهاي بسيار زيادي را به دنبال دارد كه شايد اشتغال جوانان مهمترين آنها باشد. جوانان فاقد كار تنها با مشكلات اقتصادي روبرو نيستند و انواع خطرهاي فرهنگي و رواني و اجتماعي همواره آنان را مورد تهديد قرار مي‌دهد.

بحران بيكاري اقصي نقاط مختلف دنيا را در بر گرفته است ولي در اين ميان جمهوري اسلامي ايران به دليل درگيري با ابرقدرت‌هاي ظالم و در نتيجه مورد تحريم واقع شدن، وضعيت ويژه‌اي دارد. همه چيز دست به دست هم داده است و ايجاب مي‌كند كه براي رفع مشكل اشتغال، كارآفريني گسترش يابد.

اين رويكرد مدتي است در سرلوحة امور مربوط به اشتغال قرار دارد ولي بايد ديد بهترين راهكار گسترش كارآفريني چيست؟ در اين مقاله تلاش مي‌شود به اين سوال پاسخ داده شود.

در مقالة حاضر كه حاصل يك تحقيق ميداني است. مشكلات تعاوني‌هاي كارآفرين استان فارس را كه حدود 40 شركت تعاوني هستند، در چهار منظر اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و قانوني مورد بررسي قرار گرفته است.

ابزار اين تحقيق را پرسشنامة محقق ساخته‌اي تشكيل داده است كه در يك تحقيق مقدماتي، پايايي و روايي آن به شيوة محاسبة آلفاي كرنباخ و تحليل مواد به تأييد رسيد.

از داده‌هاي جمع‌آوري شده، جهت مقايسة شدت هريك از گروههاي چهارگانة مشكلات و مقايسة آنها در تعاوني‌هاي توزيعي، توليدي و خدماتي و همچنين تعاوني‌هاي زنان و تعاوني‌هاي مختلط استفاده شده است.

براي دريافت متن كامل مقاله به دبيرخانه همايش مراجعه فرمائيد.حركت به چپ
حركت به راست


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است