صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 4109                                               
تشكيل كميته مشترك با بانك مركزي براي تامين اعتبار 2.5 ميليون شغل
گفت و گو منبع
تشكيل كميته مشترك با بانك مركزي براي تامين اعتبار 2.5 ميليون شغل عنوان
خبرگزاري فارس نويسنده
1390/02/26 تاريخ

معاون توسعه اشتغال وزارت كار از تشكيل كميته مشترك با بانك مركزي و بانك‌هاي عامل براي تامين اعتبار 2.5 ميليون شغل خبر داد و گفت: منتظريم معاونت نظارت راهبردي رياست‌جمهوري اسناد پشتيبان برنامه پنجم در حوزه كسب و كار و اشتغال تا سقف 2.5 ميليون را ارائه كند.

خلاصه
خبرگزاري فارس مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

محمدحسين فروزان مهر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس«توانا»، با اشاره به برگزاري هفتگي جلسات شوراي عالي اشتغال، اظهار داشت: در اين جلسه استاندار استان مركزي و لرستان حضور داشتند تا مشكلات و مباحث اشتغال آنها بررسي شود.

وي ادامه داد: استان مركزي شرايط متعادل‌تري از جهت نرخ بيكاري و اشتغال نسبت به استان لرستان دارد.
معاون توسعه اشتغال و سرمايه‌ انساني وزارت كار با بيان اينكه استان‌هاي موفق و نيز مراكزي كه مشكلاتي دارند در جلسات شورا حضور خواهند يافت، گفت: در اين جلسه تعهدات بانك‌هاي عامل و سهم اشتغال در سال جاري و برنامه اجرايي به خصوص تعهد 28 هزار ميليارد تومان مانده تسهيلات بنگا‌ه‌ها بررسي و اعلام شد.
معاون وزير كار از تشكيل كميته مشترك متشكل از وزارت كار، بانك مركزي و بانك‌هاي عامل خبر داد و تصريح كرد: در بحث تقسيم وظايف و نيز برش‌هاي اعتباري براي هر بانك، اين كميته مباحث مربوطه را رسيدگي خواهد كرد.
وي در پاسخ به اين سوال كه چه زماني سهم هر بانك در بحث اشتغال سال جاري مشخص خواهد شد، عنوان كرد: منتظر هستيم كه معاونت نظارت راهبردي رياست‌جمهوري اسناد پشتيبان برنامه پنجم در حوزه كسب و كار و اشتغال در سقف 2.5 ميليون را ارائه كند.

فروزان مهر افزود: در اين اسناد سهم شاغلين در فعاليت 11بخش برحسب كدهاي isic مربوطه مشخص خواهد شد كه مربوط به اشتغال، مبالغ سرانه و سرمايه گذاري در حوزه‌هاي مختلف است.
وي با ارائه مثالي ادامه داد: تعيين سرانه اشتغال در بخش صنعت، خدمات، مشاغل خانگي، كشاورزي و ديگر بخش‌ها در اسناد پشتيبان موجود خواهد بود و بر اساس اين موضوع، ميزان تعهد تسهيلات دهي 130هزار ميليارد توماني بانك‌ها براي سال جديد و برش بانكي نيز انجام خواهد گرفت.

معاون توسعه اشتغال وزارت كار در خصوص وضعيت تسهيلات و تعهد بانك‌ها در سال گذشته بيان داشت: از 49 هزار ميليارد تومان مربوط به بنگاه‌ها، بانك‌هاي عامل 21هزار ميليارد تومان آن را پرداخت كردند و 28 هزار ميليارد تومان آن باقي مانده بود كه سال گذشته 2 هزار ميليارد تومان آن پرداخت شده است.
وي تاكيد كرد: در حال حاضر از محل تعهد اوليه در خصوص بنگاه‌ها تاكنون 23هزار ميليارد تومان پرداخت شده است و البته در حوزه‌هاي ديگر، بانك‌ها تسهيلاتي ارائه كردند كه مربوط به طرح‌هاي سرمايه‌گذاري است كه در بحث بنگاه‌ها محاسبه نمي شود.
به گفته فروزان مهر، در سال جاري با توجه به تاكيد رئيس جمهور، بانك مركزي و بانك‌هاي عامل ورود جدي به بحث اشتغال دارند.
معاون وزير كار يكي از مباحث شوراي عالي اشتغال را تاسيس مراكز مشاوره و خدمات كار آفرين در استانها دانست و خاطر نشان كرد: اين موضوع هنوز نهايي نشده است و بيشتر مباحث مربوط به استانها بررسي شد كه در اين خصوص استان لرستان هزار ميليارد تومان مانده تسهيلات بنگاه‌هاي زودبازده دارد كه در چگونگي پرداخت آن اتخاذ تصميم شد.
وي افزود: از سال 84 تا 88 نزديك به هزار و 600 ميليارد تومان تسهيلات براي بنگاه‌ها در اين استان پيش بيني شده است كه تا كنون 600 ميليارد تومان آن پرداخت شده است و مشكل بانك‌هاي اين استان منابع اعتباري است كه قرار شد جلسه‌اي با بانك مركزي در اين راستا برگزار شود.

فروزان مهر در خصوص وضعيت استان مركزي نيز گفت: مانده تسهيلات اشتغال اين استان 100ميليارد تومان است كه بانك‌ها تعهد پرداخت دادند و همچنين نزديك به 400 ميليارد تومان خط ويژه اعتباري توسط بانك مركزي ايجاد خواهد شد كه البته كليات آن تصويب شده و اجرا همه اين مباحث منوط به برگزاري جلسات وزارت كار با بانك مركزي براي بررسي نهايي موضوع است.حركت به چپ
حركت به راست


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است