صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 7913                                               
بررسي وضعيت شغلي، آموزشي فارغ التحصيلان دانشگاهي
پژوهش منبع
بررسي وضعيت شغلي، آموزشي فارغ التحصيلان دانشگاهي عنوان
حسنعلي بختيار نصرآبادي - رضاعلي نوروزي نويسنده
1388/02/20 تاريخ

با توجه به اهميت اين موضوع محققان در اين پژوهش به بررسي وضعيت شغلي و آموزشي فارغ التحصيلان دانشگاهي پرداخته و برآنند تا از طريق توصيف وضع موجود زمينه را براي برنامه ريزي اثر بخش تر مهيا سازند.

خلاصه
مجلة پژوهشي دانشگاه اصفهان مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

ترديدي نيست كه يكي از وظايف اصلي هر نظام آموزشي به ويژه در سطح عالي تربيت نيروي انساني ماهر و متخصص با توجه به نيازهاي جامعه است.

با توجه به اهميت اين موضوع محققان  در اين پژوهش به بررسي وضعيت شغلي و آموزشي فارغ  التحصيلان دانشگاهي پرداخته و برآنند تا از طريق توصيف وضع موجود زمينه را براي برنامه ريزي اثر بخش تر مهيا سازند.

وضعيت شغلي  با توجه به متغيرهايي مانند شغل، جنسيت، تأهل و جايگاه اجتماعي و نحوه كاريابي با متغيرهاي ديگري مانند انگيزه، معدل و رشته دانشگاهي سنجيده شده است.

تحقيق از نوع پيمايشي و ابزار آن پرسشنامه محقق ساخته با روايي مطلوب از نظر اساتيد و پايايي در حد 83% بود كه بر روي نمونه آماري 133 نفر از فارغ  التحصيلان دانشگاه اصفهان انجام گرفت.

براي بررسي نتايج در سطح آماره توصيفي از روشهايي چون درصد، شاخصهاي مركزي و برخي شاخصهاي پراكندگي نظير واريانس استفاده شد و آزمون هاي استقلال، مربع كاي X2 آزمون U من وتيني، كروسكال واليس و تحليل عاملي و رگرسيون لجستيك در سطح آمار استنباطي مورد استفاده قرار گرفت.

نتايج تحقيق نشان  داد كه بين وضعيت شغلي و متغيرهايي چون جنسيت، تأهل و وضعيت اقتصادي و اجتماعي رابطه وجود دارد و كاريابي در حد بالايي به انگيزه هاي شغلي و در حد پايين به معدل و تا حدودي به رشته دانشگاهي مربوط مي شود.

 لطفا براي دريافت متن كامل پژوهش كليك كنيد
بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است