صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 4056                                               
كار شايسته؛ حلقه مفقوده تعاون، كارآفريني و توسعه پايدار
مقاله منبع
كار شايسته؛ حلقه مفقوده تعاون، كارآفريني و توسعه پايدار عنوان
دكتر سعيد سعيدا اردكاني - عليمحمد دامكي نويسنده
1387/08/19 تاريخ

در اين پژوهش ضمن معرفي و بررسي مفاهيم تعاون و كار شايسته، ارتباط آنها را از طريق مقايسه اصول و اهدافشان، تبيين كرده و رسالت بخش تعاون را با خلق واژه‌اي جديد، به نام كار شايسته آفريني معرفي مي‌نمائيم.

خلاصه
اولين همايش ملي تعاون و كارآفريني مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

  • چكيده :

بسط و توسعه اشتغال مولد، كاهش بيكاري و دستيابي به توسعه از اهداف مهم بخش تعاون است؛ همانطور كه مي‌دانيم توسعه‌اي كه تعاون به دنبال آن است توسعه پايدار مي‌باشد.

از طرفي، يكي از عمده‌ترين راههاي دستيابي به توسعه پايدار، تحقق كار شايسته و مبنا قرار دادن آن به عنوان پايه و اساس كارآفريني مي‌باشد.

در اين پژوهش ضمن معرفي و بررسي مفاهيم تعاون و كار شايسته، ارتباط آنها را از طريق مقايسه اصول و اهدافشان، تبيين كرده و رسالت بخش تعاون را با خلق واژه‌اي جديد، به نام «كارشايسته آفريني» معرفي مي‌نمائيم و تاثير توجه به آن را در دستيابي به توسعه پايدار مورد بررسي قرار مي‌دهيم.

اگر چه در زمينه هر يك از مفاهيم تعاون، كارآفريني، كار شايسته و توسعه پايدار، تحقيقات بسياري در داخل و خارج از كشور صورت پذيرفته است ولي تاكنون پژوهشي كه نشان دهنده‌ي نقش تعاون در توسعه پايدار از طريق كارشايسته آفريني باشد، صورت نپذيرفته است.

در مجموع، يافته‌هاي اين پژوهش، نشان دهنده‌ي ارتباط متقابل تعاون و كار شايسته است. نتايج حاصله از اين مطالعه را مي‌توان به عنوان مبنايي براي تدوين رسالت بخش تعاون قرار داد و كارشايسته آفريني را، راه نجات بخش اين بخش، از شكاف موجود بيان نمود.

يافته‌هاي اين مطالعه نشان مي‌دهد كه براي تحقق كار شايسته در هر كشور، لازم است به بخش تعاون آن كشور توجه شود و متقابلاً براي دستيابي به اهداف بخش تعاون، مي‌توان رسالت اين بخش را بر مبناي كار شايسته قرار داد، تا ضمن دستيابي به اهداف تعاون و محقق نمودن كار شايسته، به توسعه پايدار نيز دست يافت.

براي دريافت متن كامل مقاله به دبيرخانه همايش مراجعه فرمائيد.حركت به چپ
حركت به راست


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است