صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 6749                                               
گزارش منبع
ضرورت توانمندسازي دانشجويان در دوران تحصيل عنوان
مهدي ترابي مهرباني «كارشناس دفتر طرح و توسعه » نويسنده
1385/03/17 تاريخ

در كشور ما ضرورت توجه به اشتغال فارغ‌التحصيلان بيش از هر زمان ديگر به چشم مي‌خورد و بررسي آمار و ارقام موجود در اين زمينه مي‌تواند بيانگر ضرورت تعجيل در اين زمينه باشد. اين گزارش به بررسي ضرورت اين امر در كشور و توجه كشورهاي خارجي به اين مقوله مي‌پردازد.

خلاصه
اداره طرح و توسعه سازمان همياري اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌ها مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...

ضرورت توانمندسازي دانشجويان در دوران تحصيل

"اشتغال در رفاه مردم جامعه ما، نقش بسيار مهمي دارد. انسانها بخش عمده‌اي از هويت خود را از آن مي‌گيرند و بنابراين اشتغال، در شكل‌گيري خودانگاره اشخاص (تصويري كه شخص از خويشتن در ذهن خود دارد) نقش چشمگيري دارد. براي كساني كه وظيفه دارند به ايجاد اشتغال كمك كنند، واجب است كه اطمينان حاصل كنند دانشجويان از آمادگي كافي به منظور ورود به بازار كار، برخوردار هستند" روزوف (1982)

چكيده:

در كشور ما ضرورت توجه به اشتغال فارغ‌التحصيلان بيش از هر زمان ديگر به چشم مي‌خورد و بررسي آمار و ارقام موجود در اين زمينه مي‌تواند بيانگر ضرورت تعجيل در اين زمينه باشد . دانشجويان نيز بايد در طول تحصيل درك كنند كه كارفرمايان چه انتظاراتي از فارغ‌التحصيلان دارند در ‌مورد اين موضوع برنامه‌ريزي كنند. دانشجويان بايد بياموزند به بهترين نحو از تجربيات و فرصتهايي كه دانشگاه ارائه مي‌دهد بهره بگيرند، اعتماد به نفس كسب  كنند و مطمئن شوند كه پس از فارغ‌التحصيلي كار پيدا خواهند كرد.

همين مسئله موضوع توانمندسازي شغلي فارغ‌التحصيلان را كه در سالهاي اخير در كشورهاي پيشرفته جهان اهميت بسياري يافته است و در حقيقت يك اولويت كليدي براي آموزش عالي آن كشورها به حساب مي‌آيد، مطرح مي‌كند.در مجموع انتظار مي‌رود كه فرآيند توانمندسازي در نهايت به ارتقاي سطح كيفي زندگي شخصي فارغ‌التحصيلان نيز كمك ‌كند. امروزه موفقيت در چنين فرآيندي مي‌تواند كليد بازگشايي در قفل شده اشتغال در بحبوحه تغييرات سريع و غير قابل پيش‌بيني در ساختارهاي اقتصاد و اشتغال باشد.

در نتيجه دولت‌ها عمدتاً به ضرورت توانمندسازي فارغ‌التحصيلان پي برده‌اند. در كشور ما نيز بيش از پيش ضرورت توجه به توانمندسازي شغلي فارغ‌التحصيلان به چشم مي‌خورد. به نظر مي‌رسد دانشجويان نيازمند دوره‌هايي مانند "ضرورت استفاده بهينه از دوران دانشجويي" هستند تا از طريق شركت در آن با ضرورت توجه به اشتغال در اين دوره آشنا شوند و فعاليتهاي دانشجويي را بيش از پيش جدي بگيرند. اما قطعاً اين دوره كفايت نمي‌كند و تنها مي‌تواند نقش آشنايي دانشجويان با اين مقوله و لزوم توجه به فرصتها و امكانات

مختلف را ايفا كند. در اين رابطه سازمان همياري اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاهها، طرح جامعي را با عنوان "طرح جامع توانمندسازي نيروي كار فارغ‌التحصيل و برنامه از آموزش تا اشتغال" را تدوين و به مرحله اجرا رسانده است كه همگام با طرح‌هاي مدرن توانمندسازي نيروي كار فارغ‌التحصيل در كشور‌هاي پيشرفته جهان و در جهت رفع كمبودهاي مهارتهاي فارغ‌التحصيلان دانشگاههاست.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...


حركت به چپ
حركت به راست


دبيرخانه بند پ تبصرة 3 قانون بودجة سال1382

 
http://tco.gov.ir/tabsereh3/about.htm
 

دبيرخانه بند پ تبصرة 3 قانون بودجة سال1382

 
http://tco.gov.ir/tabsereh3/Annual-report.htm
 

كانون فارغ‌التحصيلان دانشگاه آزاد

 
http://www.alumniazad.ir/conferences/pezeshki-goal
 


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است