صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 4567                                               
برگزاري چهارمين جشنواره كارآفرينان صنعتي شريف
گزارش منبع
برگزاري چهارمين جشنواره كارآفرينان صنعتي شريف عنوان
نويسنده
1387/07/20 تاريخ

در ابتداي مراسم علينقي مشايخي ـ دبيركل انجمن فارغ‌التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف ـ اظهار كرد: اميدواريم اين انجمن بتواند حدقل هر سال يك‌بار فارغ‌التحصيلان اين دانشگاه را كنار هم جمع كند.

خلاصه
خبرگزاري ايسنا مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

مراسم افتتاحيه چهارمين جشنواره كارآفرينان دانشجو و فارغ‌التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف عصر روز گذشته در محل سالن تربيت بدني دانشگاه برگزار شد.

در ابتداي مراسم علينقي مشايخي ـ دبيركل انجمن فارغ‌التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف ـ اظهار كرد: اميدواريم اين انجمن بتواند حدقل هر سال يك‌بار فارغ‌التحصيلان اين دانشگاه را كنار هم جمع كند.

دبيركل انجمن فارغ‌التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف افزود: اين چهارمين جشنواره ملي است كه با استفاده از تجربه‌هاي سه دوره قبل جشنواره و با هدف معرفي فعاليت‌هاي سازمان‌ها به دانشجويان برگزار مي‌شود.

مشايخي با دعوت از فارغ‌التحصيلان براي عضويت در انجمن تصريح كرد: كميته‌ها با مشاركت فعالانه فارغ‌التحصيلان اداره مي‌شود و اگر فعاليت‌ آنها باشد فعاليت‌هاي انجمن محدود خواهد شد.

در بخش ديگري از مراسم، رضا روستاآزاد ـ معاون پژوهشي دانشگاه صنعتي شريف ـ در سخناني اظهار كرد: همان طور كه مي‌دانيم در گردش عمومي فعاليت‌هاي كشور چه در زمينه فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي، كشور با چالش‌هاي عمده‌اي روبرو است و شايد شاه كليد حل مشكلات ما ايجاد كسب و كار مبتني بر دانش و فناوري باشد.

معاون پژوهشي دانشگاه صنعتي شريف افزود: در حال حاضر بسياري از فعاليت‌هايي كه مي‌توانست حركت آفرين باشد، رنگ و بوي خودش را از دست داده، در حالي كه حركتي موفق است كه مبتني بر دانش، ابتكار و انديشه باشد در غير اين صورت در اين فضاي رقابتي انگيزه‌ها مي‌خشكند و سرد مي‌شوند.

روستا آزاد از تعامل اخير دانشگاه با بانك‌ها و بنگاه‌هاي اقتصادي ـ صنعتي خبر داد و گفت: بر اساس اين تعاملات الگو و طرحي در نظر داريم كه دانشگاه صنعتي شريف به بركت فارغ‌التحصيلان بتواند الگوي خوبي را از نظر كسب و كار و دانش ارائه كند.

وي ادامه داد: طبق صحبت‌هايي كه با مديران بانك‌ها داشتيم عنوان كرده‌اند كه ضعف عمومي كشور در اين است كه بانك‌ها توانايي مديريت منابع مالي به نحوي كه بتوانند از تمام خلاقيت دانشجو حمايت كنند، ندارند و معتقدند كه بيشتر منابع مالي به سمت مسكن هدايت مي‌شود و اين همان چيزي است كه در واقع پاشنه آشيل كشور شده و اقتصاد و ديگر بخش‌ها را اعم از صنعتي و غير صنعتي آزار مي‌دهد.

روستا آزاد خاطرنشان كرد: مجوز صندوق سرمايه‌گذاري كسب و كار را از وزارت علوم دريافت كرده‌ايم كه براين اساس و با مشاركت دانشجويان و حمايت دولت بتوانيم هدف از 1500 پروژه‌اي كه در قالب تحصيلات تكميلي و دكتري هر ساله تعريف مي‌شود به عنوان حركت موفقي داشته باشيم.

معاون پژوهشي دانشگاه صنعتي شريف ابراز كرد: پرديس دانشگاه صنعتي شريف در ابتداي بزرگراه تهران ـ شمال آغاز شده و در حال آماده سازي فعاليت‌هاي زيرساختي هستيم.

او همچنين از 40 ميليارد قرارداد ارتباط با صنعت در شش ماهه نخست سال خبرداد و گفت: اين قراردادها با 30 ـ 40 درصد افزايش سرمايه‌گذاري همراه بوده است و ركود و شاخص خوبي است.

وي با اشاره به راه‌اندازي دفتر pattern دانشگاه گفت: نه تنها در داخل كشور بلكه بسياري از سفارت‌خانه‌هاي خارجي در دانشگاه حضور پيدا مي‌كنند و خواستار هماهنگي و همكاري هستند.

روستاآزاد در پايان خاطرنشان كرد: اميدواريم در روزي دانشگاه بيش از گذشته بدرخشد و منشاء تحولات اساسي باشد.

دكتر قهرمان پور ـ‌ دبير كميته ـ نيز با بيان سخناني درباره اين جشنواره گفت: تعيين سياست‌هاي كلي و برنامه‌ريزي شده، مشاركت در جذب حاميان و اجاره دادن غرفه‌، نظارت بر اجراي تصميم گيري‌ها و ... از برنامه‌هاي كميته جشنواره است.

وي گفت: كميته‌اي تشكيل شد كه وظيفه تدوين كتاب جشنواره را برعهده داشته و اين كتاب با عنوان كتاب كارآفرينان چاپ مي‌شود و متمركز بر ويژگي‌هاي كارآفرينان شريف است.

او اظهار كرد: اين چهارمين تجربه مشترك انجمن و موسسه آرياناست كه تجربه پرباري است و اجراي آن را موسسه پژوهشي ـ صنعتي آريانا برعهده دارد.

رفيعي ـ مشاور مديرعامل بانك پاسارگاد ـ نيز در اين مراسم گفت: موفقيت بانك‌هاي خصوصي به اين دليل است كه به نيازهاي كشور مي‌پردازد و از هر نوع طرحي كه از طرف دانشگاه ارائه شده بانك حمايت مي‌كند و اميدواريم با كمك دانشگاه سهم كوچكي در صنعت و اقتصاد داشته باشيم.

ديگر سخنران اين مراسم، حاج آقايي ـ مدير شركت بين‌المللي آيس‌پك ـ بود كه گفت: در گذشته توليد بسيار كمتر از تقاضا بود و توليدكنندگان كمتر به كيفيت اهميت مي‌دادند و در دهه 80 شاهد آن هستيم كه اين تعادل برقرار شد و در حال حاضر ما در دورترين استان‌ها شعبه داريم.

نمايشگاه اين جشنواره نيز با حضور شركت‌هاي خصوصي و ... به مدت سه روز از 19 مهر ادامه دارد، همچنين ميزگرد و فعاليت‌هاي اين جشنواره امروز و فردا نيز برگزار مي‌شود.

در بخش دوم اين مراسم، كنسرت موسيقي سنتي گروه مولوي با حضور شهرام ناظري و گروهش اجرا شد.حركت به چپ
حركت به راست


مؤسسه مطالعات بهره وري و منابع انساني

 
http://www.iphrd.com/karvarzi.asp
 

اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان سيستان و بلوچستان

 
https://sb.mcls.gov.ir/
 

كميته مطالعات حقوق تكنولوژي

 
http://www.tco.ir/tabsereh3/Other/keshavarzi.htm
 

مركز آمار ايران

 
http://www.sci.org.ir/IMAGES/ARTICLES/amouzesh.pdf
 

مركز اطلاع‌رساني صنايع و معادن ايران

 
http://www.mim.gov.ir/Fadjed/1-1.asp?SysName=%D8%B
 


مجموعه تسهيلات مالي و اشتغالزا (دفتر همكاريهاي فناوري رياست جمهوري )

آسيب‌شناسي اجتماعي بيكاري فارغ‌التحصيلان

بررسي جايگاه فارغ التحصيلان دانشگاهي در بازار کار: تقابل دانشگاه و صنعت

برگزاري چهارمين جشنواره كارآفرينان صنعتي شريف

اشتغال، يك روز پس از فارغ التحصيلى

چهارمين جشنواره کار آفرينان دانشگاه صنعتي شريف

تعداد بيکاران دانش آموخته تا سال 1390 به 630 هزار نفر مي رسد

طرح نيروي انساني فرصتي براي اشتغال فارغ التحصيلان

هنوز طرح دهكده ملي مهارت عملي نشده است

انتقاد وزير كار از ضعف كارآفريني دانشگاه‌ها

نحوه ثبت نام متقاضيان امريه سربازي در صنعت نفت

پانزده درصد فارغ التحصيلان کشور بيکار هستند

دانشگاه با طعم بيكاري

فارغ التحصيلان بيكار همچنان دامنگير اشتغال

بيشترين بيكاري در كشور مربوط به فارغ التحصيلان دانشگاهي است

بيكاري فارغ‌التحصيلان نگران كننده است

جزئيات بيكاري 1.5 ميليون جوان زير 30 سال/ بيكاري زنان 44 درصد شد

نرخ بيكاري درچه‌ رشته‌هايي بالاست؟


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است