صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 9486                                               
پنج نکته طلايي براي فارغ التحصيلان جديد جوياي کار
دانستني منبع
پنج نکته طلايي براي فارغ التحصيلان جديد جوياي کار عنوان
نويسنده
1386/05/24 تاريخ

با وجود فرصت براي شغلهاي آينده دار حقوق مناسب و وقت اضافي فارق التحصيلان جديد دليلي نمي بينند که به دنبال اينچنين شغلهايي بعنوان اولين کار نگردند. وقتي بدنبال کار مناسب هستيد اطمينان حاصل کنيد که اين 5 نکته مهم که مديران استخدامي به دنبال آن هستند خوب بدانيد زيرا آنان بر طبق اين شرايط فرد مورد نظر خود را برمي گزينند

خلاصه
سايت بازار كار مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

پنج نکته طلايي براي فارغ التحصيلان جديد جوياي کار

کلاس 2006 به دنبال يک آينده روشن با شغل تضميني و حقوق زياد مي باشد.

70 درصد از مديران استخدامي مي گويند که آنها به دنبال استخدام دانشجويان فارغ التحصيل همان سال هستند و نزديک به 62 درصد به استخدام فارغ التحصيلان  2005 علاقه مند هستند. برطبق بررسيCareerBuilder.com’s (استخدام دانشجويان 2006). بعلاوه نزديک به 1/5 از مديران استخدامي ترجيح ميدهند دانشجويان جديد 2006 رااستخدام کنند در مقايسه با دانشجويان سال گذشته و ¼ مي خواهند کار را با حقوق زياد شروع کنند.

فارغ التحصيلان جديد همچنين پرداخت بيشتري را انتظار دارند. 25 درصد از مديران استخدامي در نظر دارند حقوق اوليه براي فارغ التحصيلان جديد سال 2006را افزايش دهند و فقط 5 درصد در نظر دارند از مقدار آن کم شود. چه مقدار فارغ التحصيلان جديد انتظار دارند بدست آورند؟ 34 درصد از مديران استخدامي در نظر دارند  بين 20000 تا 30000 دلار را پيشنهاد کنند و 28 درصد بين 30000 تا 40000 دلار و 10 درصد بين 40000 تا 50000 و 7 درصد نيز بيشتر از 50000 را در نظر دارند.

فارغ التحصيلان جديد نمي خواهند به مدت طولاني به دنبال کار باشند. 36 درصد از مديران مي گويند که اکثريت استخدام شوندگان از فارق التحصيلان جديد در سه ماهه دوم استخدام مي شوند و 31 درصد مي گويند که اکثريت استخدامين در سه ماهه سوم مي باشند.

با وجود فرصت براي شغلهاي آينده دار حقوق مناسب و وقت اضافي فارغ التحصيلان جديد دليلي نمي بينند که به دنبال اينچنين شغلهايي بعنوان اولين کار نگردند. وقتي بدنبال کار مناسب هستيد اطمينان حاصل کنيد که اين 5 نکته مهم که مديران استخدامي به دنبال آن هستند خوب بدانيد زيرا آنان بر طبق اين شرايط فرد مورد نظر خود را برمي گزينند که شامل موارد ذيل مي باشد:

1- تجربه مربوط به کار

25 درصد از مديران مي گويند که توانايي داوطلب در رابطه با تجربه مربوط به شغلي که در دست دارد فاکتور مهمي در انتخاب او مي باشد که متاسفانه فارغ اتحصيلان جديد تجربياتي که در زمان کارورزي و يا در زمان شغلهاي نيمه وقت و يا در هنگام فعاليتهاي فوق برنامه بدست مي آورند کم بها تلقي مي کنند در صورتيکه مديران معمولا به فعاليتهاي داوطلبانه همراه با تجربيات  مربوط به آن نگاه بيشتري دارند.

2- منطبق بودن با فرهنگ شرکت

تنها فقط به خاطر اينکه شما در روي کاغذ خوب به نظر مي رسيد کافي نيست که شما را براي آن شغل مناسب بدانند. 21 درصد از مديران خصوصياتي که بيشتر در نظر دارند در داوطلبين ببينند اين است که آنان توانايي تطبيق دادن خود را با همکاران و شرکت داشته باشند. پيشنهاد کردن يک جاي خالي وقتي که مصاحبه کننده از شما مي پرسد که چرا فکر مي کنيد فرد مناسبي براي اين شغل هستيد درجواب خيلي اغراق مکن. فقط خودتان باشيد. هرگز توهين نکنيد و به فکر اذيت کردن مصاحبه کننده هم نباشيد و مراقب حرف زدن خودباشيد و ناگهان صحبت مصاحبه کننده را با حرفهاي غير مربوط قطع نکنيد. همچنين ممکن است روي بعضي از سولات که ربطي هم به شغل مورد نظر ندارد ارزيابي شويد. ابتدا مصاحبه کننده با يک سوال کوچک شروع مي کند مثلا مي گويد: البته اين سوال مهم نيست. مي خواهم بدانم آخرين کتابي که شما خوانده ايد چه بود؟

2- گذشته تحصيلي

3- 19 درصد از مديران روي گذشته تحصيلي شما اهميت بخصوصي مي دهند مخصوصا آموزشگاهي که رفته ايد و بالاترين و پايين ترين نمره اي که گرفته ايد و حتي ترمهايي که پشت سر گذرانيده ايد و يا پروژه هايي که در رابطه با آن شغل داشته ايد بيان کنيد. با متوسط نمراتي که داشتيد. يک حساب سرانگشتي خوب اين است که نمرات از 3 به بالاي خود را بيان کنيد  و يا معدل(GPL) را بگوييد.

4- اشتياق

صبور بودن براي بدست آوردن شغل از نظر شخصيتي مهم است. 19 درصد از استخدام کنندگان بدنبال اين واجدين هستند. واجديني که صبور باشند در مورد شغل خود کارگران توليدگري هستند. در جواب اين سوال که چرا مي خواهيد اينجا کار کنيد؟ شما بايد هميشه به نقاط قوت شرکت اشاره کنيد و مبارزه براي بدست آوردن اين موقعيت نه براي خودنمايي کردن. اگر اين نگاه (بگير و بعد ولش کن) را در باره شغل داشته باشيد باعث مي شود استخدام کننده نيز در باره شما همين احساس را پيدا کند.

5- آماده سازي

8 درصد از مديران مي گويند که نظريات و عقايد و سوالاتي که شما مطرح مي کنيد نقش مهمي در انتخاب شما بازي مي کند. ازپيش خودتان را آماده کنيد براي بحث کردن در مورد اينکه کيفيت کاري و شرکت فعال شما چگونه در پيشرفت شرکت مي تواند موثر باشد تقريبا خود را در اين نقش قرار دهيد و توضيح دهيد که چطو اين نقش را بازي خواهيد کرد و راهي که اين کار را انجام مي دهيد بازگو نماييد.

بررسي ارزشيابيها

بررسي جديد از CareerBuilder.com (استخدام فارق التحصيلان 2006)ارتباط داشته از 21فوريه تا 6 مارس 2006 اين ارزيابيها از مجموع بيش از 1000 تن از مديران استخدامي جمع آوري شده است. براي اين مطالعه که شامل يک نمونه اتفاقي از اعضاي گروه شبکه comScore Networks مي باشد.اين اعضاي شبکه قابل دسترسي هستند با دعوتنامه از طريق E-maih که از آنها خواسته شد تا در اين بررسي کوتاه شرکت کنند. نتيجه اين بررسي بصورت آماري محاسبه شده است. بين +/-3 درصد نمره ( 19 از 20 ).

Brent Rasmussen, Chief Operating Officer of Career Builder.com  يک فرد با تجربه در ضمينه روشها و تاکتيکهاي استخدامي . رفتار جستجو کنندگان شغل و موضوعات مکان کار مي باشد .حركت به چپ
حركت به راست


بيكاري فارغ التحصيلان، چرا؟

 

لزوم اشتغال به كار جوانان قبل از فارغ التحصيل شدن

 

چالشهاي اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهها

 

بررسي تحولات اشتغال فارغ‌التحصيلان نظام آموزش عالي در بخش‌هاي عمده اقتصادي با استفاده از تحليل انتقال سهم

 

آسيب‌شناسي چالشهاي اشتغال فارغ‌التحصيلان نظام آموزش عالي كشور

 

بررسي تطبيقي سياست‌هاي اشتغالزايي فارغ‌التحصيلان در كشورهاي مختلف با كشور ايران

 

ارائه الگو و مكانيسم‌هاي نوين و زودبازده اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاهي

 

چالشهاي اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاهها

 

كارآفريني و اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاهي

 

سيستم اطلاع‌رساني بازاركار يكي از عوامل هماهنگ‌كننده بين اشتغال و نظام عالي كشور

 

تحليل موانع و مشكلات اشتغال فارغ‌التحصيلان كشاورزي از ديدگاه آموزشگران

 

بررسي نقش مراكز كاربابي در زمينه اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاهي

 

اشتغال نوين راهي بسوي كاهش بيكاري فارغ‌التحصيلان دانشگاهي

 

بررسي پتانسيل انباشت سرمايه در فعاليتهاي اقتصادي فارغ‌التحصيلان دانشگاهي از منظر كارآفريني اجتماعي

 

آسيب شناسي ناكارآمدي ارتباط و تعامل دانشگاهها و مراكز آموزش عالي با بازاركار

 

شركت تعاوني 1609 دانشجويي: رهيافتي نو در خوداشتغالي دانش‌آموختگان كشاورزي

 

دانشگاه آزاد اسلامي و نقش آن در اشتغال

 

بررسي وضعيت اشتغال فارغ‌التحصيلان آموزشهاي علمي-كاربردي و توانمنديهاي اين آموزشها در ايجاد فرصتهاي شغلي

 

نقش كارآفريني در اشتغال زنان فارغ‌التحصيل

 

چالش‌هاي اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهها

 

خلاقيت

 
http://www.creativity.ir/content/blogcategory/26/4
 


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است