صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 9600                                               
جذب حدود 3 هزار متخصص در سازمان شيلات
گزارش منبع
جذب حدود 3 هزار متخصص در سازمان شيلات عنوان
حجت سوري نويسنده
1386/12/07 تاريخ

به منظور اشتغال فارغ‌التحصيلان و استفاده از نيروهاي تخصصي در بخش شيلات كشور حدود 3 هزار نيروي انساني متخصص به اين مجموعه اضافه و نيروهاي ديپلم و زيرديپلم تعديل خواهند شد

خلاصه
هفته‌نامه بازار كار مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

به منظور اشتغال فارغ‌التحصيلان و استفاده از نيروهاي تخصصي در بخش شيلات كشور حدود 3 هزار نيروي انساني متخصص به اين مجموعه اضافه و نيروهاي ديپلم و زيرديپلم تعديل خواهند شد.

دكتر شعبانعلي نظامي رييس سازمان شيلات ايران روز يكشنبه گذشته در يك نشست خبري با اعلام اين خبر ، افزود : در سال جاري چارت جديد سازمان شيلات ايران براي ورود به چشم‌انداز 1404 كشور تصويب شد. در اين چارت جديد 3500 نيروي انساني جاي دارند كه 80 درصد آنها داراي تحصيلات ليسانس و بالاتر هستند كه پس از تعيين وضعيت نيروهاي ديپلم و زير ديپلم جذب خواهند شد.

وي افزود: اين تعداد نيروي انساني بجز نيروهاي يگان حفاظت است. در اين بخش سازمان مديريت و برنامه‌ريزي سابق پيشنهاد 100 درصدي افزايش نيرو را پذيرفته است كه به دنبال مهيا كردن زمينه جذب آنان نيز هستيم .

نظامي ادامه داد: سازمان شيلات در گذشته به صورت سهامي شيلات ايران فعاليت مي‌كرد اما با تغييراتي كه در نحوه فعاليت اين سازمان به وجود آمد ،چارت سازماني آن تغيير و چارت جديدي طراحي ، ارايه و مورد تصويب قرار گرفته است .

نظامي تصريح كرد : در حال حاضر هيات مديره جديد به دنبال تسويه اموال شيلات هستند تا با در اختيار قرار گرفتن اين اموال و فروش آن‌ها و واريز پول آن به خزانه دولت، كار تعديل و بازخريد نيروهاي مازاد را انجام خواهيم داد.

وي افزود:  البته تعديل و بازخريد نيروهاي مازاد  به صورت يكطرفه نخواهد بود بلكه در اين امر به‌گونه‌اي عمل خواهد شد كه اين نيروها با رضايت از مجموعه جدا شوند . از طرف ديگر اكثر شاغلين ديپلم و زيرديپلم شيلات ابراز تمايل و علاقه كرده‌اند كه در صورت تامين  سرمايه ‌مورد نياز  حاضرند براي خود كسب و كار جديدي ايجاد كنند.

رييس سازمان شيلات ايران در ادامه ، خبر از طرح ديگري براي افزايش اشتغال در اين بخش داد و گفت: اخيراً وزير جهاد كشاورزي به بنده ابلاغ كرده‌اند كه طي يك دوره مشخص زمين‌هاي ساحلي شمال كشور كه قابليت‌هاي لازم را دارند ، به منظور آبزي پروري ساماندهي و به بيكاران و فارغ‌التحصيلان اين بخش واگذار شوند.

وي افزود: بر اساس اين طرح در مدت 6 ماه بايد مطالعات زيرساختي اين مهم توسط سازمان شيلات انجام شود و زمينه اجراي آن فراهم شود.

نظامي تعداد صيادان كشور را حدود 146 هزار نفر عنوان كرد و گفت: طرحي در دست بررسي و اجرا داريم كه بر اساس آن اسكله‌هاي صيادي در شمال و جنوب كشور توسعه مي‌يابند و با اين كار با تجمع صيادان در اين اسكله‌ها باعث قوام‌گيري جوامع صيادي خواهيم شد و همچنين مباحث گردشگري را نيز دنبال مي‌كنيم.

وي افزود: اولويت اصلي اين طرح مخصوص جنوب كشور است، زيرا تا حدودي اين كار در شمال انجام شده است.

رييس سازمان شيلات سپس به طرح بنگاه‌هاي اقتصادي زودبازده اشاره كرد و گفت: دولت به صورت مستقيم از محل اعتبارات سهميه در گردش ، اعتبارات بسيار خوبي به سازمان شيلات ايران  اختصاص داده است و تكيه ما نيز به اين بودجه و اعتبارات است.

وي افزود: سازمان شيلات به علت حجم بالاي بودجه و اعتباري كه در اختيار دارد عملاً بر منابع و اعتبارات ديگر تكيه  ندارد.

نظامي تصريح كرد: محور فعاليت ما بودجه و اعتبارات تخصيص يافته سازمان است، اما استان‌هايي مانند گيلان و مازندران كه قابليت آبزي پروري بالايي دارند از محل اعتبارات بنگاه‌هاي اقتصادي زودبازده به اين امر اختصاص داده‌اند‌ .

رييس سازمان شيلات به تعداد موافقت‌هاي اصولي آبزي پروري كه در سال جاري اعطا شده است اشاره كرد و گفت: در سال 85 حدود 800 مورد موافقت اصولي اعطا شد كه اميدواريم اين تعداد در سال جاري حدود 250 درصد رشد داشته باشد.

وي افزود: در حال حاضر روزي در كشور نيست كه يك واحد پرورش ماهي افتتاح نشود. ما با اختصاص اعتبارات قابل توجه در اين بخش به دنبال اجرايي كردن اهداف عملياتي خود در اين بخش بوده‌ايم.حركت به چپ
حركت به راست


بيكاري فارغ التحصيلان، چرا؟

 

لزوم اشتغال به كار جوانان قبل از فارغ التحصيل شدن

 

چالشهاي اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهها

 

بررسي تحولات اشتغال فارغ‌التحصيلان نظام آموزش عالي در بخش‌هاي عمده اقتصادي با استفاده از تحليل انتقال سهم

 

آسيب‌شناسي چالشهاي اشتغال فارغ‌التحصيلان نظام آموزش عالي كشور

 

بررسي تطبيقي سياست‌هاي اشتغالزايي فارغ‌التحصيلان در كشورهاي مختلف با كشور ايران

 

ارائه الگو و مكانيسم‌هاي نوين و زودبازده اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاهي

 

چالشهاي اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاهها

 

كارآفريني و اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاهي

 

سيستم اطلاع‌رساني بازاركار يكي از عوامل هماهنگ‌كننده بين اشتغال و نظام عالي كشور

 

تحليل موانع و مشكلات اشتغال فارغ‌التحصيلان كشاورزي از ديدگاه آموزشگران

 

بررسي نقش مراكز كاربابي در زمينه اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاهي

 

اشتغال نوين راهي بسوي كاهش بيكاري فارغ‌التحصيلان دانشگاهي

 

بررسي پتانسيل انباشت سرمايه در فعاليتهاي اقتصادي فارغ‌التحصيلان دانشگاهي از منظر كارآفريني اجتماعي

 

آسيب شناسي ناكارآمدي ارتباط و تعامل دانشگاهها و مراكز آموزش عالي با بازاركار

 

شركت تعاوني 1609 دانشجويي: رهيافتي نو در خوداشتغالي دانش‌آموختگان كشاورزي

 

دانشگاه آزاد اسلامي و نقش آن در اشتغال

 

بررسي وضعيت اشتغال فارغ‌التحصيلان آموزشهاي علمي-كاربردي و توانمنديهاي اين آموزشها در ايجاد فرصتهاي شغلي

 

نقش كارآفريني در اشتغال زنان فارغ‌التحصيل

 

چالش‌هاي اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهها

 

خلاقيت

 
http://www.creativity.ir/content/blogcategory/26/4
 


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است