صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 15813                                               
مقاله منبع
بررسي سياستهاي اعطاي تسهيلات به فارغ التحصيلان عنوان
رحيم دباغ، عضو هيأت علمي مؤسسه پژوهشي و برنامه‌ريزي آموزش عالي نويسنده
1385/12/06 تاريخ

در حال حاضر بيكاري از فارغ التحصيلان دانشگاهي بصورت چالش جدي در كشور مطرح مي‌باشد و در طي سالهاي برنامه سوم توسعه كشور سعي شده انواع سياستهاي اشتغال زايي براي نيروي متخصص دانشگاهي اجرا شود.

خلاصه
خلاصه مقالات اولين همايش اشتغال و نظام آموزش كشور مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

در حال حاضر بيكاري از فارغ التحصيلان دانشگاهي بصورت چالش جدي در كشور مطرح مي‌باشد و در طي سالهاي برنامه سوم توسعه كشور سعي شده انواع سياستهاي اشتغال زايي براي نيروي متخصص دانشگاهي اجرا شود.

انتخاب و يا ادامه سياستهاي اشتغال زايي در برنامه چهارم توسعه نيازمند بررسي جامع و دقيق كارايي عملكرد سياستهاي به اجرا در آمده گذشته مي‌باشد.

در اين راستا اين مقاله سعي دارد عملكرد سه سياست اشتغال زايي مهم (كارآفريني در دانشگاهها، اعطاي تسهيلات و آموزشهاي فني و حرفه‌اي) به فارغ التحصيلان را مورد بررسي قرار دهد.

ادامه اجراي برنامه توسعه و ايجاد كارآفريني در دانشگاهها بدليل مشكلات و مسائل زيادي كه مواجه مي‌باشد موفقيت آميز نبوده و لازمه فراهم سازي شرايط و زمينه هايي براي اجراي طرح در دانشگاهها مي‌باشد.

اجراي برنامه اعطاي تسهيلات مالي به فارغ التحصيلان دانشگاهها بدليل محدود بودن تسهيلات و گسترده بودن فارغ التحصيلان دانشگاهها تاثير موثر و تعيين كننده‌اي نداشته است.

در اجراي برنامه آموزشهاي فني و حرفه‌اي، نوع آموزشهاي ارايه شده به نيروي كار بيكار با نيازهاي بازار كار مطابقت نداشته و هدفمند نمي‌باشند و نيازمند برنامه ريزي و هدفمند كردن آموزشهاي فوق وجود دارد.حركت به چپ
حركت به راست


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است