صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 7214                                               
گفت و گو منبع
اهداف همايش دو سالانه اشتغال در گفت و گو با علي احمدي رييس جهاددانشگاهي واحد تربيت مدرس عنوان
نويسنده
1385/11/30 تاريخ

اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهي از جمله مهمترين دغدغه هاي مسوولان كشور و دولت در سال هاي اخير است كه به رغم تلاش هاي صورت گرفته اين معضل همچنان پيش روي اين قشر جوان جامعه قرار دارد .

خلاصه
وب‌سايت بازار كار مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان
1 2 3 4

اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهي از جمله مهمترين دغدغه هاي مسوولان كشور و دولت در سال هاي اخير است كه به رغم تلاش هاي صورت گرفته اين معضل همچنان پيش روي اين قشر جوان جامعه قرار دارد .

در اين ميان بررسي نقش نظام آموزش عالي كشور در حل اين مشكل مساله اي مهم است كه اخيراً مورد توجه برخي نهادها و دستگاه‌ها قرار گرفته است و با توجه به ديدگاه‌هاي كارشناسي كه وجود دارد ، به نظر مي رسد نگاهي دقيق و علمي به روشهاي آموزشي رايج در مراكز آموزش عالي و دانشگاه‌هاي كشور و بررسي ناهنجاريهاي موجود نظير انجام طرح‌هاي تحقيقاتي و ارايه دروس به صورت غيركاربردي مي‌تواند تا حد زيادي درايجاد رابطه اي مناسب بين اشتغال و نظام آموزش عالي موثر باشد .

جهاددانشگاهي واحد تربيت مدرس در همين راستا با رويكردي راهبردي و فرابخشي و به منظور آسيب شناسي و بررسي ضعف ها و قوت ها و مطالعه تهديدات و فرصت هاي محيطي و بررسي ديدگاه ها، شناسايي تجربيات و تبيين راهكارهاي عملي در سطح ملي به منظور توليد دانش علمي و بسترسازي مناسب براي تصميم گيران و سياستگزاران سومين همايش دوسالانه «اشتغال و نظام آموزش عالي كشور» را ارديبهشت سال آينده برگزار مي‌كند.

به منظور آشنايي بيشتر با محورها و اهداف اين همايش گفتگويي را با علي احمدي رييس جهاددانشگاهي واحد
ما در سومين همايش اشتغال و نظام آموزش عالي كشور به منظور ساماندهي سياستگزاريهاي بخشي و فرابخشي دستگاه‌هاي اجرايي و قانون گذار كشور، محورها و زيرمحورهايي را در مورد بررسي فرايند تدوين، اجرا، نظارت و ارزيابي و همچنين الگوها، مدلها، روشهاي علمي و نوين تدوين، اجرا و نظارت و ارزيابي خط مشي‌ها و سياستهاي بخشي و فرابخشي در ارتباط با نظام آموزش عالي، ارايه داده‌ايم تربيت مدرس ترتيب داديم كه در ادامه تقديم مي‌شود. علي احمدي رييس جهاددانشگاهي واحد تربيت مدرس

  • آقاي احمدي همايش دوسالانه اشتغال و نظام آموزش عالي كشور چه اهدافي را دنبال مي‌كند؟

اولين همايش دوسالانه اشتغال و نظام آموزش عالي كشور در سال 1382 با رويكرد راهبردي – فرابخشي درصدد آسيب‌شناسي و بررسي ضعف‌ها و قوت‌ها از يك طرف و مطالعه تهديدات و فرصت‌هاي محيطي از سوي ديگر و در نهايت ارائه راهبردها در اين حوزه برآمد.

دومين همايش دوسالانه اشتغال و نظام آموزش عالي با تمركز بر مجموعه مسائل و مشكلات و نيز بررسي ضعف‌ها و قوت‌هاي اشتغال و نظام آموزش عالي با رويكردي سيستمي سازماندهي و برگزار شد و همايش سوم با هدف بررسي ديدگاه‌ها، شناسايي تجربيات و تبيين راهكارهاي عملي در سطح ملي به منظور توليد دانش علمي و سازمان يافته و بسترسازي مناسب براي تصميم‌گيران و سياستگزاران در توسعه اشتغال دانش‌آموختگان نظام آموزش عالي كشور طراحي گرديده است .

1 2 3 4


حركت به چپ
حركت به راست


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است