صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 9110                                               
گفت و گو منبع
ظرفيت سازي در بخش‌هاي اقتصادي نياز به فارغ‌التحصيلان دانشگاهي را افزايش مي‌دهد عنوان
گفت و گو با رييس شوراي سياستگذاري همايش اشتغال و نظام آموزش عالي نويسنده
1386/02/29 تاريخ

محورهاي سومين همايش دو سالانه اشتغال و نظام آموزش عالي كشور با حضور رييس شوراي سياست‌گذاري و دبير اين همايش در يك نشست خبري تشريح شد.

خلاصه
وب‌سايت بازار كار مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان
1 2

دكتر جعفر توفيقي، رييس شوراي سياست‌گذاري همايش با اشاره به اينكه امروز بحث اشتغال در دنيا از اركان مهم توسعه به شماره مي‌رود گفت: تجربيات ساير كشورها نشان مي‌دهد كه نيروي انساني و اشتغال بيشترين نقش را در توسعه يافتگي كشورها ايفا مي‌كنند.دكتر توفيقي

وي افزود: از سال 1382 به ابتكار جهاددانشگاهي واحد تربيت مدرس همايش اشتغال و نظام آموزش عالي كشور شروع به كار كرد و دبيرخانه دايمي همايش در اين دانشگاه مستقر شد.

توفيقي با بيان اينكه هدف ما از اين همايش سياست‌گذاري براي اشتغال كشور است گفت: از آنجايي كه اشتغال يك مساله فرا اقتصادي است و تمام ارگان‌ها به نوعي با اشتغال درگير هستند ما نيازمند مديراني هستيم كه بر پايه دانش و اطلاعات براي اشتغال سياستگذاري كنند.

وي رويكرد همايش را يك رويكرد آسيب‌شناسي دانست و افزود: ما بدون رويكرد آسيب‌شناسي نمي‌توانيم مشكلات اشتغال را حل كنيم و در زمان برگزاري همايش سعي مي‌شود شاخص‌هاي اشتغال، بيكاري و اثربخشي آن‌ها مورد بررسي قرار گيرد.

رييس شوراي سياست‌گذاري همايش گفت: اين همايش با رويكرد توسعه اشتغال فارغ‌التحصيلان در چهار محور بررسي و تحليل آسيب‌شناسي نظام آموزش عالي، بررسي تعامل ساير نظام‌ها با آموزش عالي، بررسي چالش‌ها و تحولات محيطي ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي تاثيرگذار بر توسعه اشتغال و نيز بررسي و تحليل تجربيات ساير كشورها در توسعه اشتغال دانش‌آموختگان برگزار مي‌شود.

وي افزود: نقد سيستم آموزشي، عدم همخواني بازاركار با مهارت‌هاي فارغ‌التحصيلان آموزش عالي، ظرفيت‌هاي دانشگاه‌ها براي پذيرش دانشجو و توجه به آموزش‌هاي علمي كاربردي از مباحثي است كه در اين همايش بررسي مي‌شود.

توفيقي با بيان اينكه ساختارهاي سياسي و اجتماعي، فرهنگي جامعه بر اشتغال فارغ‌التحصيلان تاثير مي‌گذارد و هم از آن تاثير مي‌پذيرد گفت: اينكه فرهنگ به چه ميزان افراد جامعه را كارآفرين تربيت مي‌كند همچنين بررسي تاثير اشتغال بر ناهنجاري‌هاي جامعه از مباحث مهم مطرح شده در اين همايش است.

1 2بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است