صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 7281                                               
تجربه كارآفريني در كشوري توسعه يافته
گفت و گو منبع
تجربه كارآفريني در كشوري توسعه يافته عنوان
نويسنده
1386/12/21 تاريخ

كارل لايت فوت 40 ساله مربي يوگا و نويسنده آزاد، يك روز وقتي به اسم طراحي لباس همدلي برمي خورد، به فكرفرو مي رود

خلاصه
www.ladieswholovneh.ocm مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

 كارل لايت فوت 40 ساله مربي يوگا و نويسنده آزاد، يك روز وقتي به اسم طراحي لباس همدلي برمي خورد، به فكرفرو مي رود.

او مي گويد: «وقتي كه يكي از زانوهايم صدمه ديد ديگر نتوانستم به عنوان مربي، يوگا آموزش دهم پس به فكر كار ديگري افتادم، يك كيف دستي داشتم كه روي آن اين عبارت نوشته شده بود؛ «عشق، ما اعتماد مي كنيم»، اين پيام باعث شد به فكر شروع كار توليد كيف دستي بيفتم و بعد سوالي را از خود پرسيد كه همه كارآفرينان آينده هم از خود خواهند پرسيد: «حالا چه كنم؟»

او تصميم گرفت از ديگران هم كمك بگيرد سپس به ديدن «ليزلنگ» طراح لباس رفت كه سخنران برنامه اي بود كه توسط سازمان زنان كارآفرين برگزار مي شد و به زنان كمك مي كرد تا حرفه اي كه به راه انداخته اند را توسعه دهند. فوت فهميد كه اين حامي (انكوباتر) براي تمركز در مهارت و توسعه كارها به او كمك مي كند، پس به عضويت گروه آنان درآمد.

اين انجمن حامي، از گروه هاي كوچكي از زنان كارآفرين از جمله لايت فوت (طراحي لباس همدلي) تشكيل مي شد كه به مدت چهار هفته جلسات هفتگي برگزار مي كردند.

لايت فوت به توليد تي شرت هايي تشويق شد كه نسبت به توليد كيف هاي دستي (كه توليد آن پيچيده و گران بود) ارزان تر توليد مي شدند و اين كار به جمع زنان كارآفرين هم راه پيدا كرد.

لايت فوت در جلسات ماهانه شبكه حاضر مي شد و در آن جا با تونيا ميسور 32 ساله كه يك متخصص خلاق بود، آشنا شد. تونيا، لايت فوت را به عنوان رييس شركت توسعه خود به كار گرفت.

كارل لايت فوت هنوز هم «طراحي لباس همدلي» را اداره مي كند. او نمونه خوبي از زناني است كه بين زندگي و كارشان تعادل و تناسب برقرار كردند. موسسات زنان كارآفرين «ثب اسكن فلت» و «ويكتوريا كوليگان» مي گويند: «زنان استعداد خود را كشف مي كنند و كارهايي را انجام مي دهند كه از سبك زندگي شان نشأت مي گيرد. آن ها به ندرت طراح يا سرمايه گذار كار هستند، در حالي كه در زندگي شان به چند حرفه مشغولند. سرمايه گذاران در كنار كار در شركت، كار ديگري هم انجام مي دهند و حرفه هاي آن ها به ندرت راه هاي خط كشي شده را دنبال مي كند.»

اسكن فلت و كوليگان هر دو در يك زمينه كاري مشترك مشغولند و برنامه شان را وقف چيزي به نام كارآفريني كرده اند كه اصلاح و پيشرفت بسيار وسيعي است و براي كارهاي كوچك تا تاسيس يك شركت توليدي جهاني به كار گرفته مي شود.

مركز زنان كارآفرين هم در زمينه زندگي شخصي و هم زندگي كاري زنان به صورت اينترنتي شروع به فعاليت كرد.

در اواخر سال 2004 بعد از موفقيت كاري كوليگان 38 ساله و اسكن فلت 40 ساله در زمينه هاي قانون و تجارت و آغاز به كار اينترنتي شركت بازوهاي كارآفريني را به حركت درآوردند.

كوليگان كه داراي مدارك شغلي و قانوني است يك خبرنامه اينترنتي به نام «زنان كارآفرين» را راه اندازي مي كند كه در آن با زنان پرتلاش و موفق مصاحبه مي كند و داستان موفقيتشان را مي نويسد.

اسكن فلت كه با شركت «روش هاي يادگيري» اختلاف داشت، يك سازمان را راه اندازي كرد كه از زنان و دوستان او تشكيل مي شد و شبيه به انجمن يا كانون سرمايه گذاران بود اما با تمركز بر هر آنچه مورد نياز كارآفرينان بود.

وقتي كه اين دو نفر با هم ملاقات كردند تصميم گرفتند كه به صورت زنده در يك شبكه با هم همكاري كنند و اين رويداد را در فهرست پيام هاي اينترنتي كوليگان تبليغ كردند و اين نسبت به كار جداگانه اي كه در نظر داشتند بهترين دستاورد بود.

آن ها خانه يكي از دوستانشان را در نيويورك در اختيار گرفتند و زنان را براي ارايه كارهايشان به آن جا دعوت كردند.

وقتي كه شبكه زنان بدون كار طاقت فرسا و يونيفرم هاي تيره و فقط با عشق و خلاقيت جريان مي يابد، آنچه كه مي خواهند اتفاق مي افتد.
بعد از آن فهميدند كه زنان زيادي به دنبال همان چيزي هستند كه آن ها مي خواستند.

اسكن فلت مي گويد: «بسياري از زنان مثل ما هستند، آن ها داراي مدارج عالي هستند اما محيطي كه به صورت رضايتبخش در آن شركت كنند را پيدا نكرده اند.»

امروز زنان كارآفرين به صورت يك شبكه رسانه اي آن لاين (online) راه اندازي شده است.

گروه حامي نيز با بيش از دو هزار عضو در 45 شهر فعاليت مي كنند و داراي دفترهايي در كليولند است جايي كه كوليگان زندگي مي كند و در نيويورك جايي كه اسكن فلت به فعاليت هايش مي پردازد.

خبرنامه اينترنتي آن ها هم چهار هزار نفر را جذب كرده است. هر ساله در حدود 10 كنفرانس زنده در شهرهاي گروه حامي برپا مي شود كه هر يك صدها شركت كننده دارند. آن ها گزارشي از اين سال به عنوان سال مهمي براي زنان كارآفرين در ماه مه چاپ كردند و يك ماه پس از آن اعلام كردند كه پس از يك سال فعاليت و رشد در زمينه كاري كه زنانه خوانده مي شد بالاخره طرحي مشترك را براي همكاري تدوين كرديم و نظر سرمايه گذاران بيرون از شبكه را جلب كرديم.
بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است