صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 8710                                               
آسيب شناسي منطقي آموزش كارآفريني در بخش تعاون و ارايه راهكارهاي مبتني بر تئوري‌هاي جهان‌بيني و عامليت
مقاله منبع
آسيب شناسي منطقي آموزش كارآفريني در بخش تعاون و ارايه راهكارهاي مبتني بر تئوري‌هاي جهان‌بيني و عامليت عنوان
جواد محمد‌قلي‌نيا - غلامحسين حسيني‌نيا - داود ثمري نويسنده
1387/08/15 تاريخ

عمده آموزش‌هاي ارايه شده با نگاهي جبراني، ترميمي، تشويقي و كمتر تكاملي، طراحي و اجرا شده و عمدتاً به شكل تك ‌بعدي، متمركز بر گروهي خاص از مخاطبين و ذينفعان، يعني افراد كارآفرين مي‌باشند.

خلاصه
اولين همايش ملي تعاون و كارآفريني مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

  • چكيده:

كارآفريني در اشكال گوناگون فردي، شركتي، سازماني و اجتماعي از مصاديق بهره‌گيري مطلوب از توانمندي‌هاي منابع انساني محسوب شده و به تبع صدق قضيه تعميم كل به جزء، بحث آموزش نيروي كارآفرين جهت كارآمدترسازي پتانسيل‌هاي آنان و استفاده بهتر از فرصت موجود، صادق خواهد بود.

مدل‌هاي موجود جهت آموزش دانش يا مهارت كارآفريني نيز عمدتاً با چند رويكرد عمومي (آموزش سطح بندي شده، ارايه مفاهيم و اصول كارآفريني و خلاقيت و مهارت اوليه در آنها)، رويكرد توسعه دانش، مهارت و استراتژي‌هاي كسب و كار و رويكرد توسعه دانش، مهارت و استراتژي‌هاي فعاليتي سازمان يا موسسه، ارايه مي‌گردند.

تحليل وضع موجود گوياي اين واقعيت است كه عمده آموزش‌هاي ارايه شده با نگاهي جبراني، ترميمي، تشويقي و كمتر تكاملي، طراحي و اجرا شده و عمدتاً به شكل تك ‌بعدي، متمركز بر گروهي خاص از مخاطبين و ذينفعان، يعني افراد كارآفرين مي‌باشند.

در حالي كه نگاه تك‌ بعدي به آموزش كارآفريني (نگاه متمركز بر آموزش كارآفرينان)، نگاهي آسيب پذير بوده چرا كه آموزش كارآفريني در شرايط بهينه، نيازمند وجود نگاهي فراگير و مبتني بر تمامي ذينفعان و متاثركنندگان سيستم شامل مديران ‌بخش‌هاي خصوصي، تعاوني و دولتي و سياستگذاران، كارآفرينان، كاركنان و حتي مشتريان و مصرف‌كنندگان، با محتوا و سطوح آموزشي مختلف است.

براي دريافت متن كامل مقاله به دبيرخانه همايش مراجعه فرمائيد.
بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است