صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 14202                                               
گزارش منبع
اشتغال در بخش اقتصاد غير رسمي عنوان
نويسنده
1384/03/30 تاريخ

آمارها و نمودارهاي اشتغال در بخش اقتصاد غير رسمي يا بخش خصوصي برخي از كشورها كه توسط ILO جمع‌آوري و منتشر شده است

خلاصه
مرجع
مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان
1 2

اشتغال در بخش اقتصاد غير رسمي

شاخص اين بخش، به بررسي اشتغال در اقتصاد غير رسمي [1] مي پردازد. اين شاخص به صورت "نسبت شاغلين در اقتصاد غير رسمي به تعداد كل افراد شاغل " محاسبه مي گردد.به علت وجود تعاريف و روشهاي مختلف در جمع آوري داده ها در اين موضوع، 5 مورد از آنها در اين بخش آورده شده است. دسته 1،شامل محاسبه اقتصاد غير رسمي بر اساس نظريه هاي متخصصين در بخش آمار غير رسمي (گروه دهلي)؛دسته دوم، شمل محاسبه اقتصاد غير رسمي بر پايه كشورهاي خاص؛دسته سوم شامل اطلاعاتي راجع به اشتغال در سرمايه گذاري هاي كوچك ؛دسته چهارم شامل داده هايي براي 12 كشور آمريكاي لاتين بر اساس الگوهاي دفتر مركزيILO در آمريكاي لاتين و كارائيب ؛و در آخر دسته 5؛شامل اطلاعاتي راجع به اقتصاد غير رسمي مي شود.

در اين بخش، اطلاعاتي راجع به 59 اقتصاد آمده است. در كشورهايي كه اطلاعاتي راجع به زنان و مردان در دست بوده در اين بخش آورده شده است. در اكثر موارد، تعداد افرادي كه در بخش غير رسمي مشغول به كارند و يا درصد آن نسبت به ميزان كل اشتغال، به جز دسته شماره 4، كه فقط درصد آنها موجود است، در دسترس مي باشد.نمودارهاي ملي، شهري و روستايي نيز در برخي ازموارد داده شده است؛ با وجود اين، در برخي از كشورها اطلاعات آماري فقط در بخش شهري در دسترس بوده است.

 نمودار شماره 1 :

1- نسبت اشتغال در بخش غير رسمي به ميزان كل اشتغال. در سالهاي اخير

1 2بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است