صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 5431                                               
تسهيلات 30 ميليوني براي فارغ‌التحصيلان كشاورزي
گزارش منبع
تسهيلات 30 ميليوني براي فارغ‌التحصيلان كشاورزي عنوان
نويسنده
1388/03/17 تاريخ

توجه به نيروي انساني و تلاش جهت برنامه‌ريزي مناسب براي اشتغال جوانان تحصيل‌كرده در بخش كشاورزي به عنوان مهم‌ترين عامل رشد و توسعه، در شرايط فعلي از ضرورت‌هاي اجتناب‌ناپذير است.

خلاصه
هفته نامه بازار كار مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

توجه به نيروي انساني و تلاش جهت برنامه‌ريزي مناسب براي اشتغال جوانان تحصيل‌كرده در بخش كشاورزي به عنوان مهم‌ترين عامل رشد و توسعه، در شرايط فعلي از ضرورت‌هاي اجتناب‌ناپذير است.

توسعه نيروي انساني و افزايش سطوح اشتغال به عنوان يكي از مهم‌ترين شاخص‌هاي تعيين‌كننده رشد و توسعه اقتصادي به شمار مي‌آيد.

بانك كشاورزي براي تحقق بخشيدن به اهداف اقتصادي دولت و توسعه سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي به عنوان سازماني كه سال‌هاي متمادي بخش قابل توجهي از اعتبارات مورد نياز واحدهاي توليدي و خدماتي و فعالان آن بخش را تامين مي‌كنند، اولويت خاصي براي جوانان و فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي كشاورزي و كارآفرينان در نظر گرفته است.

  • شرايط استفاده‌كننده از تسهيلات:

تمام افراد فاقد كار كه حداقل داراي مدرك ليسانس در رشته‌هاي كشاورزي، منابع طبيعي و دامپزشكي از دانشگاه‌هاي معتبر داخل و يا خارج از كشور هستند مي‌توانند از تسهيلات مذكور استفاده كنند.

دريافت تسهيلات مختص فارغ‌التحصيلاني است كه بيشتر از 10 سال از زمان فارغ‌التحصيل شدن آنان (با در نظر گرفتن مدت خدمت سربازي) نگذشته باشد.

اگر اشخاص در قالب تشكل‌هاي حقوقي بخواهند از تسهيلات استفاده كنند، حداقل 50% سهامداران شركت بايد از فارغ‌التحصيلان واجدشرايط باشند و در سازمان‌هاي دولتي و غيردولتي شاغل نباشند.

حداكثر تسهيلات قابل پرداخت به هر شخص حقيقي 300 ميليون ريال و همچنين براي هر فرد واجدشرايط عضويت در شركت نيز 300 ميليون ريال تعيين مي‌شود.

بانك حداكثر 90% سرمايه‌گذاري ثابت يك طرح را به صورت تسهيلات پرداخت مي‌كند. (سقف 300 ميليون ريال) و و 10% سرمايه‌گذاري ثابت را متقاضي شخص تامين مي‌كند.

پرداخت تسهيلات سرمايه در گردش پيش‌بيني شده در طرح، بعد از رسيدن طرح به مرحله بهره‌برداري متناسب با امكان بازپرداخت از محل توليدات طرح بلامانع است.

متقاضيان بايد زمين مورد نياز براي اجراي طرح را داشته باشند و مي‌توانند تمام يا بخشي از 10% سهم‌الشركه خود را در سرمايه‌گذاري ثابت، صرف خريد زمين كنند.

اگر هزينه خريد زمين بيش زا 10% سهم‌الشركه متقاضي باشد و زمن مورد نظر دارد سند مالكيت ثبتي باشد بانك حداكثر 20% از سقف تسهيلات موصوف را براي خريد زمين اختصاص مي‌دهد. (در هر حال بايد هزينه تامين زمين با توجه به درآمد حاصل از سرمايه‌گذاري توجيه مالي لازم را داشته باشد) متقاضي مي‌تواند با ارايه اجاره‌نامه رسمي نسبت به اجاره محل اجراي طرح اقدام كند، مشروط بر آنكه مدت اجاره از طول دوران باپرداخت تسهيلات بيشتر باشد.

در اين صورت استفاده‌كنندگان از اين تسهيلات مي‌توانند سهم‌الشركه خود را به تدريج و متناسب با اقساط دريافتي از بانك در طرح هزينه كنند و ضرورتي به انجام 50% سهم سرمايه‌گذاري شخص در طرح قبل از عقد قرارداد نخواهد بود.

نرخ سود اين تسهيلات مطابق نرخ‌هاي جديد سود تسهيلات در سال جاري (1385) مي‌باشد.

پس از رسيدن طرح به مرحله بهره‌برداري با توجه به درآمد و بازدهي طرح بازپرداخت مطابق مقررات مربوط به منابع داخلي بانك تعيين مي‌گردد.

متقاضيان مي‌توانند با مراجعه به نزديك‌ترين شعبه بانك در محل اجراي طرح خود، مدارك مورد نياز شامل: گواهي پايان تحصيلات، گواهي پايان خدمت سربازي (براي آقايان)، مجوز انجام كار (در صورت نياز)، پيش‌طرح (طرح توجيهي) و سند محل اجراي طرح يا اجاره‌نامه رسمي، تقاضاي خود را ارايه دهند و بانك نيز نسبت به بررسي طرح مورد نظر خارج از نوبت اقدام كند.

چنانچه هزينه طرح‌هاي پيشنهادي از منابع در نظر گرفته در اين طرح بيشتر باشد، متقاضيان مي‌توانند از طريق ساير رديف‌هاي اعتباري بانك، درخواست خود را مطرح نمايند.

براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانيد با شماره تماس 88287070-021 مركز ارتباط سبز تماس حاصل فرماييد.
بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است