صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 7795                                               
حرفهايي كه نبايد در محيط كار گفت
دانستني منبع
حرفهايي كه نبايد در محيط كار گفت عنوان
نويسنده
1388/05/18 تاريخ

براي دوري از صحبتهاي بيهوده در موقعيت هاي آينده، درا ينجا 10 مورد مطرح مي‌شود كه هرگز نبايد با همكارانتان سهيم شويد يا بحث وگفتگو كنيد.

خلاصه
كارمند نيوز مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

اين اتفاق ممکن است قبلا براي هر کسي رخ داده باشد. رشته اي از کلمات در مورد موضوعي که خودتان آنرا انتخاب کرده ايد را بر زبان جاري ميکنيد، مدت زيادي حرف مي‌زنيد و تا زماني که مخاطبانتان به آن توجه کنند اين زياده گويي را ادامه مي‌د‌هيد. نوعي از سخنان بيهوده و نا مفهوم که متوقف نخواهد شد، مگر اينکه فرد ديگري صحبت شما را قطع کند. صحبتهاي تند و ناشمرده که ناچارا ، تنها اگر شما بخواهيد به پايان مي‌رسند.

ليندا لپک (Linda Lopeke) يک متخصص پيشرفت در مشاغل و توليد کننده برنامه هاي مشاوره اي شروع هوشمندانه واقعي(SmartStart Virtual Mentoring Programs) مي‌گويد: بعضي از مردم صحبت مي‌کنند تا صداي حرف زدن خودشان را بشنوند، بعضي ديگر حرف هايشان را در ميان مي‌گذارند زيرا زندگي واقعي ندارند، آنها با نشان دادن جزئيات براي شمايي که ترجيح مي‌دهيد چيزي ندانيد، يک فرد خيالي مي‌سازند و پس از آن شخص ديگري هست که شايعات بي اساس او را باور مي‌کند، حتي در مورد او، و سريعا احساس خودماني شدن مي‌کند.

 • از حد و مرز خارج نشويد

سوزان سالوويک(Susan Solovic) يکي از بنيانگذاران ومدير ارشد اجرائي SBTV.com و نويسنده ي سه کتاب ، از جمله کتاب «حرفه ي خود را بازشناسي کنيد» مي‌گويد به علت اينکه مردم بيشتر وقت خود را در اداره با همکارانشان مي‌گذرانند تا جاهاي ديگر (يا با شخص ديگر) مشکلاتي درمشخص کردن مرز بين کار و دوستي دارند.

به نظر دکتر لپک يک محيط اجتماعي همانند يک محيط کار است. اما در حين اينکه مي‌توانيد دوستانه بوده و يک رابطه‌ي خوب ايجاد کنيد، به خاطر داشته باشيد که کار، کار است و رفاقت، رفاقت است.

وي معتقد است بيشتر کارمندان نمي‌توانند درک کنند که آنچه آنها مي‌گويند تاثير بيشتري روي شکل ظاهري حرفه ي آنها دارد تا آنچه آنها مي‌پوشند. کساني که درباره ي خودشان يا ديگران زياد حرف مي‌زنند، مي‌تواند به عنوان يک فرد بي کفايت، ناشايست و بي بهره از توسعه حرفه اي به نظر بيايند.

براي دوري از صحبتهاي بيهوده در موقعيت هاي آينده، درا ينجا 10 مورد مطرح مي‌شود که هرگز نبايد با همکارانتان سهيم شويد يا بحث وگفتگو کنيد.

 • اطلاعات حقوقي

آنچه شما بدست مي‌آوريد تنها بين شما و منابع انساني است. فاش کردن اين موضوع، نشان مي‌دهد که شما قابل اعتماد نيستيد.

 • تاريخچه ي پزشکي

هيچکس واقعا نگران دردها و رنج هاي شما نيست، بحثهاي مداوم پزشکي، شما را به عنوان يک آدم پرخرج و کارمندي پر خطر براي کارفرمايتان معرفي مي‌کند.

 • شايعات بي اساس

با هر کسي که در حال بد گويي کردن هستيد بدون شک به ديگران خواهد گفت که شما چه چيزهايي گفته ايد. به علاوه اگر همکاري در حال بدگويي کردن با شما است، به احتمال زياد در مورد شما هم در آينده بدگويي خواهد کرد.

 • گلايه هاي کاري

شکايت دائمي درباره ي حجم کاريتان، سطح تنش موجود در کار و يا شرکت به سرعت شما را به عنوان شخصي خواهد ساخت که هيچ‌وقت به ناهار دعوت نمي‌شود. اگر شما با سياستها و روشهاي شرکت موافق نيستيد، به مجاري رسمي ارجاع داده و يا از آن طريق پيگيري کنيد.

 • هزينه هاي خريد

اگرچه شما نمي‌خواهيد که ديگران در مورد وضع زندگيتان، آنطور که زندگي مي‌کنيد يا اگر بالاتر از پايه حقوقتان زندگي مي‌کنيد فکري کنند، در محل کار سعي کنيد خود را طوري نشان دهيد که سطح زندگيتان همانند ديگر همکارانتان است.

 • جزييات محرمانه

جزئيات محرمانه درمورد زندگي خصوصيتان را باهمکارانتان در ميان نگذاريد. همکاران از اين اطلاعات بر عليه خود شما مي‌توانند و استفاده خواهند کرد.

 • تغييرات وضع زندگي

لپک مي‌گويد زندگي شخصي شما تنها زماني نياز به بازگو کردن است، که به آن نياز باشد. در غير اين‌صورت، ديگران در مورد توانايي ها، آرزوها و محدوديت‌هاي زندگي شما نظر خواهند داد، خواه فرضيات آنها درست باشد يا خير.

 • وبلاگ ها يا پروفايل شبکه هاي اجتماعي

آنچه که شما در يک شبکه اجتماعي يا در وبلاگ خصوصي خودتان مي‌گوييد ممکن است بسيار زيان بارتر ازآن چيزي باشد که بيان مي‌کنيد. نظرات (comment) در وبلاگ ها يا شبکه هاي اجتماعي مي‌تواند از ديدگاه‌هاي مختلفي مشاهده شود. زماني‌که شما روز بدي داريد يک فوران خشم مي‌تواند در چهره ي شما نمايان شود.

 • ديدگاههاي منفي همکاران

اگر شما با طرز زندگي، توانايي‌هاي شغلي يا جا لباسي يکي از همکارانتان موافق نيستيد، با آن شخص به طور خصوصي و محرمانه روبرو شويد ويا اين مطالب را پيش خود نگه داريد. محل کار، محل رسيدگي به بحثها و اختلافات نيست.

 • آخر هفته غير عادي

اين خيلي خوب است که شما اوقات خوبي درتعطيلات آخر هفته ي خود داشته باشيد، اما درباره ي حوادث غير عادي و ماجراجويانه ي خود صحبت نکنيد. آن اطلاعات مي‌تواند شما را به شکل يک انسان غير حرفه اي وغير قابل اعتماد نشان دهد.
بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است