صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 26482                                               
مقاله منبع
راهنماي مشاغل ICT عنوان
مرتضي پرهيزكار- قباد شيرزادي- عطيه فلاح شهيدي نويسنده
1385/01/28 تاريخ

اين مجموعه شامل: بخش مهارتهاي نرم‌افزاري/ كسب و كاري كه به معرفي مهارتهاي مختلف مورد نياز مشاغل ICT مي‌پردازد. بخش خوشه‌هاي شغلي ICT كه در آن 133 عنوان شغلي مربوط به مشاغل فناوري اطلاعات و ارتباطات معرفي شده است. و بخش سوم نيز مروري بر چند زمينه شغلي نمونه ICT مي‌باشد.

خلاصه
وب سايت رسمي سازمان همياري اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌ها مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

بدون شك دهه‌هاي پاياني قرن بيستم و سال‌هاي آغازين هزاره سوم دوران حساسي در تاريخ بشر بوده و خواهد بود. سرعت تغييرات و شتاب تحولات اين دوره بسيار حيرت‌انگيز بوده و گستره و سيطره رايانه و پديده اينترنت تأثير شگرفي بر مسير و چگونگي حيات فردي، اجتماعي، اقتصادي و كاري انسانها گذاشته است.

در شكل‌گيري پايه‌هاي اين عصر و تسريع گذار بشر از وضعيت پيشين به موقعيت متحول كنوني عوامل و ابزارهاي گوناگوني دخالت داشته‌اند كه از همه مهمتر انسانهاي پيشرو و پيشتازي است كه با درك نيازها و فهم مسير تحولات، عزم و همت خويش را به كار گرفته و با تحقق انديشه‌ها و اهدافي كه در ذهن داشته‌اند در تولد دوران نوين نقش ويژه به خود اختصاص داده‌اند در اين ميان بيشتر كشورهاي جهان از مدتها پيش با چاره‌انديشي به هنگام در اين مورد موفق شدند با تجديد‌نظر در نظامهاي آموزش نظري و فني ـ حرفه‌اي خود و تربيت نيروي انساني ماهر مورد نياز فضاي جامعه را براي بهره‌برداري بهينه از مزايا و مقابله با چالشهاي عصر جديد آماده نمايند كه با نگاهي گذرا به وضعيت اجتماعي، سياسي و اقتصادي اين جوامع تأثيرات شگرف اين تصميم استراتژيك به راحتي در آنها قابل مشاهده است.

در واقع آنها با يك پيش‌بيني درست و همگامي كامل با تحولات جهاني توانسته‌اند بر موج انقلاب اطلاعات سوار شده و از مزاياي بيشمار آن بهره‌مند شوند؛ امري كه در كشورهاي جهان سوم و بيشتر كشورهاي در حال توسعه همچنان در هاله‌اي از ابهام قرار داشته و هر روز اين وضعيت بر فاصله آنها از كشورهاي توسعه‌يافته مي‌افزايد.

اين مجموعه شامل:

  1. بخش مهارت‌هاي نرم‌افزاري/ كسب و كاري كه به معرفي مهارتهاي مختلف مورد نياز مشاغل ICT مي‌پردازد.
  2. بخش خوشه‌هاي شغلي ICT كه در آن 133 عنوان شغلي مربوط به مشاغل فناوري اطلاعات و ارتباطات معرفي شده است.
  3. بخش سوم نيز مروري بر چند زمينه شغلي نمونه ICT مي‌باشد.

متن كامل متن كاملحركت به چپ
حركت به راست


پارس آتي نگر

 
http://www.parsatinegar.com/Farsi/IndustryAnalysis
 

موسسه كار و تامين اجتماعي

 
http://www.lssi.ir/pages/en/mj/55-3.pdf
 


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است