صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 2766                                               
گزارش منبع
مناسب ترين كشورها براي تجارت، از نظر بانك جهاني عنوان
نويسنده
1386/04/06 تاريخ

گزارش بانك جهاني درباره آمادگي كشورها براي حذف مقررات دست و پاگير بازرگاني و حمايت از فعاليت هاي جديد بازرگاني، حاكي است كه كشورهاي اروپاي شرقي از اين نظر در صدر فهرست قرار دارند.

خلاصه
وب‌سايت خانه كارآفرينان مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

گزارش بانك جهاني درباره آمادگي كشورها براي حذف مقررات دست و پاگير بازرگاني و حمايت از فعاليت هاي جديد بازرگاني، حاكي است كه كشورهاي اروپاي شرقي از اين نظر در صدر فهرست قرار دارند.

صربستان و مونته نگرو، اسلواكي و روماني از نظر اجراي برنامه اصلاحات بازرگاني از ديگر كشورهاي جهان جلوترند.

با اين وجود، بنابر اين گزارش، زلاندنو، آسان ترين محل در جهان، براي به راه انداختن يك فعاليت بازرگاني جديد است. سنگاپور، بريتانيا و آمريكا نيز در شرايط مناسبي قرار دارند ولي كشورهاي آفريقايي مشكل ترين كشورها براي شروع يك فعاليت بازرگاني محسوب مي شوند.

مايكل كلاين، معاون بانك جهاني مي گويد از ميان كشورهايي كه بيشترين برنامه اصلاحات بازرگاني را انجام داده اند، پنج كشور اروپاي شرقي كه رهبري آنها با صربستان و مونته نگروست در بالاي فهرست قرار دارند.

انگيزه اصلي اصلاحات در كشورهاي اروپاي شرقي، پيوستن آنها به اتحاديه اروپا در ماه مه سال گذشته ميلادي بود. ولي در حالي كه صربستان و مونته نگرو در صدر كشورهايي قراردارند كه برنامه اصلاحات را انجام داده اند، اين كشور كه هنوز به عضويت اتحاديه اروپا درنيامده، از نظر سهل ترين كشور براي تجارت، در شاخص بانك جهاني در مرتبه 92 قرار گرفته است.

هدف اين گزارش اين است كه نشان دهد بهترين كشورها براي آغاز يك فعاليت بازرگاني جديد چه كشورهايي اند.

پل ولفويتس، رييس بانك جهاني مي گويد: "كار براي هر كشوري در اولويت قرار دارد. تلاش بيشتر براي بهبود مقررات و كمك به مبتكران فعاليت هاي بازرگاني عامل مهم براي ايجاد كار و رشد بيشتر اقتصادي است."

در ميان بازارهاي اقتصادي نوپا، چين در رديف 92، اندونزي در رديف 115 و هند در مرتبه 116 قرار دارد.

  • امكانات فعاليت هاي بازرگاني تازه در آفريقا

در عين حال، بانك جهاني در گزارش خود درباره سهولت تجارت با كشورهاي آفريقايي، به اين نتيجه رسيده است كه آفريقا بيش از هرجاي ديگر، محدوديت براي داد و ستد قائل مي شود و آهنگ اصلاحات در اين قاره كم ترين شتاب را دارد.

بانك جهاني مي گويد كه بهبود مقررات بازرگاني عامل مهم در ايجاد كار بيشتر و مبارزه با فقر است. ولي در آفريقا در اين زمينه پيشرفت چنداني صورت نگرفته و اين خطر وجود دارد كه در حالي كه در ساير نقاط جهان پيشرفت در اين زمينه با سرعت بيشتري صورت مي گيرد، كشورهاي آفريقايي از ساير كشورها عقب تر بمانند.

طبق اين گزارش، بهترين كشور براي فعاليت هاي بازرگاني در آفريقا جمهوري موريس است كه در جهان از اين لحاظ در مرتبه 23 قرار دارد. جمهوري آفريقاي جنوبي پس از جمهوري موريس قرار مي گيرد كه در جهان از جهت سهولت تجارت در مرتبه 28 واقع است. در فهرست بانك جهاني كنيا در مرتبه 68 و نيجريه در رديف 94 قرار گرفته است.

در گزارش سالانه بانك جهاني، جمهوري دموكراتيك كنگو به عنوان مشكل ترين محل براي فعاليت بازرگاني معرفي شده است.
در اين گزارش ، نمونه هايي از مشكلاتي آورده شده كه شركت ها در آفريقا با آن مواجهند. بطورمثال در موزامبيك به ثبت رساندن يك شركت جديد پنج ماه طول مي كشد.

بانك جهاني در گزارش خود مي گويد كه مشكلات اداري و ماليات سنگين در آفريقا سبب مي شود كه بسياري از فعاليت هاي بازرگاني از كانال هاي غير رسمي صورت گيرد.

در گزارش از كشورسيرالئون در آفريقا به عنوان كشوري ياد شده كه پرداخت كامل ماليات بازرگاني يك شركت، معادل 164 در صد سود ناخالص اين شركت است.

اگرچه به نظر تهيه كنندگان گزارش، رواندا همچنان يكي از مشكل ترين نقاط جهان براي فعاليت هاي بازرگاني است ولي در عين حال از اين كشور بدليل اينكه بيشترين اصلاحات را در سال گذشته به عمل آورده تقدير شده است.حركت به چپ
حركت به راست


سازمان سرمايه گذاري و كمكهاي اقتصادي و فني ايران

 
http://www.investiniran.ir/
 

شبكه نقطه تجارى ايران

 
http://www.irtp.com/farsi/category.asp?category=3
 

كميته مطالعات حقوق تكنولوژي

 
http://www.tco.ac.ir/law/Farsi/Regulation/Internal
 

كميته مطالعات حقوق تكنولوژي

 
http://www.tco.ir/law/Farsi/Regulation/Internal/La
 

بانك ملي ايران

 
http://www.bmi.ir/Fa/Article.aspx
 


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است