صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 4064                                               
آب، برق و گاز مشكل شهرك‌هاي صنعتي‌
گزارش منبع
آب، برق و گاز مشكل شهرك‌هاي صنعتي‌ عنوان
نويسنده
1387/12/13 تاريخ

اسفنديار حيدري، سرپرست سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران با بيان اين مطلب اظهار داشت: با اين اقدام بسياري از مشكلات مربوط به تامين آب و برق در شهرك‌هاي صنعتي مرتفع خواهد شد.

خلاصه
خبرگزاري موج مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

در آخرين جلسه‌اي كه با حضور وزراي نيرو و صنايع براي حل مشكلات شهرك‌هاي صنعتي برگزار شد، دو ستاد آب و برق با حضور نمايندگان تام‌الاختيار اين وزارتخانه تشكيل شد.

اسفنديار حيدري، سرپرست سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب اظهار داشت: با اين اقدام بسياري از مشكلات مربوط به تامين آب و برق در شهرك‌هاي صنعتي مرتفع خواهد شد.

وي افزود: همچنين به تازگي مصوبه‌اي در كميسيون زيربنايي دولت به تصويب رسيد كه براساس آن معاونت نظام راهبردي رييس‌جمهور براي رفع مشكلات ناشي از آب، برق و گازرساني در شهرك‌هاي صنعتي رديف اعتباري خاصي را به وزارتخانه‌هاي راه‌وترابري، نيرو و نفت اختصاص دهد.

سرپرست سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي با بيان اينكه هم‌اكنون اين مصوبه در حال اجراست و هنوز ابلاغ نشده است، تصريح كرد: با اجراي آن، قسمت اعظمي از مشكلاتي كه مابين سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي با شبكه‌هاي توزيع استاني وجود دارد، مرتفع خواهد شد.

  • ايجاد آپارتمان‌هاي صنعتي‌

حيدري افزود: عمده‌ترين مشكل در بحث استقرار شهرك‌هاي صنعتي رساندن آب، برق و گاز به آنهاست به طوري كه هم‌اكنون از حدود 44 هزار ليتر بر ثانيه آب مورد نياز شهرك‌ها و نواحي صنعتي 10 هزار ليتر، از 14 هزار مگاوات برق مورد نياز سه هزار و 300 مگاوات تامين شده و از 579 شهرك و ناحيه صنعتي به بهره‌برداري رسيده حدود 147 شركت داراي گاز هستند.

وي در مورد مشكل كمبود زمين در شهرهاي بزرگ و كلانشهرها بيان كرد: شهرهايي چون تهران، گيلان، مازندران، شيراز، اصفهان، مشهد، تبريز، كردستان، گلستان و قزوين با اين مشكل مواجه هستند كه سازمان براي مقابله با آن در نظر دارد آپارتمان‌هاي صنعتي را براي صنايعي كه قابليت دارند، ايجاد كند.

حيدري ادامه داد: علاوه بر اين سازمان درصدد اخذ مجوز براي ايجاد شهرك‌هاي فناوري و هاي‌تك در داخل محدوده 120 كيلومتري تهران، 50 كيلومتري اصفهان و 30 كيلومتري ساير مراكز استان‌هاست.

وي با اشاره به اينكه حدود 788 شهرك و ناحيه صنعتي در كشور وجود دارد، گفت: از مجموع شهرك‌هاي صنعتي موجود در كشور حدود 333 شهرك و ناحيه صنعتي در 41 ماهه دولت نهم به بهره‌برداري رسيده كه نسبت به مدت مشابه دولت قبل 158 درصد رشد داشته است.

  • 19 هزار واحد در حال بهره‌برداري‌

حيدري اضافه كرد: تاكنون تعداد قراردادهاي منعقده توسط اين سازمان به 50 هزار قرارداد رسيده است كه از اين تعداد 19 هزار واحد در حال بهره‌برداري هستند.

وي ميزان اشتغالزايي اين واحدها را 415 هزار نفر دانست و عنوان كرد: با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده و رفع مباحث انقباضي مالي سعي مي‌كنيم تا پايان برنامه چهارم اين ميزان را به 650 هزار نفر در قالب 30 هزار واحد بهره‌برداري شده برسانيم.

سرپرست سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي مهم‌ترين برنامه‌ها و سياست‌هاي سازمان را درخصوص شهرك‌ها و نواحي صنعتي در سال آينده اين‌گونه برشمرد: پيگيري تشكيل شركت خدماتي شهرك‌هاي صنعتي در حداقل 30 شهرك صنعتي، تسريع در تكميل شهرك‌ها و نواحي صنعتي قابل واگذاري، ايجاد و توسعه هفت شهرك فناوري صنعتي، تكميل 25 مركز خدمات فناوري در قالب اعتبارات تخصيصي، تكميل و راه‌اندازي و بهره‌برداري از تصفيه‌خانه‌هاي فاضلاب و تسريع ايجاد شهرك‌هاي صنعتي توسط‌ بخش خصوصي از برنامه‌هاي سازمان براي سال آينده است.

  • تدوين جايزه بهره‌وري‌ براي صنايع كوچك‌

مسعود شفيعي، معاون صنايع كوچك سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي نيز گفت: براي اولين‌بار در كشور اعطاي جايزه ملي بهره‌وري و تعالي سازماني براي صنايع كوچك در حال تدوين است.

وي اظهار داشت: اميدواريم سال آينده همزمان با صنايع بزرگ، مراسم اعطاي اين جايزه نيز برگزار شود.

وي افزود: صنايع كوچك به منظور حفظ و افزايش اشتغال در بخش صنعت و حمايت از سرمايه‌هاي كوچك براي توسعه مناطق كمتر توسعه‌يافته و تنظيم حمايت‌هاي لازم از صنايع كوچك كشور تشكيل شده است.

  • شناسايي 194 خوشه صنعتي

شفيعي با بيان اينكه اين سازمان به برگزاري دوره‌هاي آموزشي براي اين صنايع پرداخته است، تصريح كرد: اين سازمان در طول عمر دولت نهم براي حمايت از صنايع كوچك حدود دو هزار و 289 دوره آموزشي تخصصي براي 50 هزار و 591 نفر برگزار كرده است.

معاونت صنايع كوچك سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي با اشاره به اينكه تاكنون 194 خوشه صنعتي در سطح كشور شناسايي شده است، اضافه كرد: براي توسعه خوشه‌هاي صنعتي كشور تعداد 27 خوشه صنعتي در مرحله شناختي، 15 خوشه در مرحله پياده‌سازي و يك خوشه به بهره‌برداري رسيده است.

به گفته وي، اين سازمان به منظور خدمات نرم‌افزاري در شهرك‌هاي صنعتي كشور و ارايه خدمات به واحدهاي صنعتي مستقر در شهرك‌ها تعداد 9 مركز خدمات فناوري و كسب و كار در شهرك‌هاي صنعتي عباس آباد، اشتهارد، اردبيل، شكوهيه قم، شمس‌آباد، زاهدان، زنجان و فناوري صنايع غذايي مشهد به بهره‌برداري رسانده است.حركت به چپ
حركت به راست


شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Servicecenter_10_1.asp
 

شهرك فناوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/fanavari_Home.asp
 

سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران

 
http://www.iraniec.ir/Law/index.asp?Cat=281&PageId
 

سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران

 
http://www.iraniec.ir/Law/index.asp?Cat=271&PageId
 

سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران

 
http://www.iraniec.ir/Law/index.asp?Cat=274&PageId
 

سازمان صنايع كوچك و شهرمهاي صنعتي

 
http://www.iraniec.ir/pages/showpage.asp?PageId=95
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Companies.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Resources.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Servicecenter_10_3.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/R&D.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/IT_5.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Servicecenter_10_2.asp
 


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است