صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 1122                                               
گزارش منبع
اعلام حمايت وزارت صنايع از تشكيل شركت‌هاى سرمايه‌گذارى بزرگ صنعتى عنوان
نويسنده
1386/05/10 تاريخ

شركتهاى سرمايه گذارى و پيمانكاران بزرگ صنعتى از مهمترين برنامه هاى وزارت صنايع و معادن است.

خلاصه
روزنامه ابرار اقتصادي مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

شركتهاى سرمايه گذارى و پيمانكاران بزرگ صنعتى از مهمترين برنامه هاى وزارت صنايع و معادن است .

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى وزارت صنايع و معادن ؛ طهماسبى وزيرصنايع و معادن در ديدار با اعضاى هيات موسس «شركت هلدينگ توسعه معادن و صنايع معدنى خاورميانه» افزود : با توجه به حجم عظيم سرمايه گذاريهاى در پيش رو براساس سند چشم انداز و اهداف كلان نظام در توسعه اقتصاد و صنعت و ابلاغ بندهاى «الف»، «ب» و «ج» سياستهاى كلى اصل ?? قانون اساسى ، تشكيل شركتهاى سرمايه گذارى و هلدينگهاى بخش خصوصى، با رعايت همه ضوابط و قوانين درجهت شفاف سازى كامل فعاليتهاى صنعتى كاملا ضرورى است و حمايت از آنها افزايش مى يابد.


وى تاكيد كرد : نوع و حجم سرمايه گذاريهاى هلدينگها و پيمانكاران خصوصى بايد به سمتى باشد كه پس از كناركشيدن دولت از تصديگرى طبق اصل ?? ، حتما نهادهايى براى سرمايه گذارى ايجاد شود تا روند توسعه صنعتى و سرمايه گذارى مختل نشود و از ايجاد انحصار جلوگيرى گردد .

وزير صنايع و معادن درادامه يادآور شد : در سال ?? حدود ? هزار و ??? ميليارد تومان واگذارى صورت گرفت و امسال نيز با واگذارى ? بلوك ?? درصدى شركتهاى سهامى مس ، ايرالكو و فولاد مباركه پيش بينى مى شود ? هزار ميليارد تومان واگذارى صورت بگيرد .

طهماسبى با تشريح اقدامات صورت گرفته براى بسترسازى فعاليت بخش خصوصى خاطرنشان كرد : دولت با ارائه چندين لايحه و مصوبه سعى درتقويت و كمك به بخش خصوصى درجهت وارد شدن به سرمايه گذاريهاى بزرگ صنعتى را دارد از جمله طرح ايجاد منطقه ويژه صنايع انرژى بر در جنوب كشور به مساحت ?? هزار هكتار است كه با راه آهن به بندر متصل خواهد شد.

وى افزود : اين منطقه با نگاه صادراتى و ويژه فعاليت بخش خصوصى درحال ايجاد است كه با راه اندازى آن ، زمينه هاى مناسب براى فعاليتهاى شركتها ، هلدينگها و پيمانكاران صنعتى به ويژه در زمينه صنايع آلومينيوم ، مس، سيمان و فولاد فراهم مى شود.

وزير صنايع و معادن خاطرنشان كرد : اين هلدينگها و كنسرسيومها بايد براى حصول به اهداف تعيين شده براى جذب شركاى استراتژيك بين المللى و نيز شركاى حوزه سهامداران داخلى تلاش كنند و در اين راستا مى توانند از مناقصه واگذارى اين ? بلوك كه به زودى برگزار خواهد شد نيز براى دستيابى به شركاى داخلى بهره مند شوند.

طهماسبى همچنين با اشاره به تشكيل كنسرسيومها در زمينه هاى توليد انرژى و برق صنعتى پتروشيمى ، فولاد ، ساخت تجهيزات تلفن همراه و تلفن ثابت تاكيد كرد : درخصوص صنايع معدنى هم جاى كار زيادى وجود دارد و اگر هلدينگهاى مناسبى تشكيل شود مى توانند در بسيارى از عرصه ها وارد شوند .

در ابتداى اين نشست نيز مديرعامل شركت توسعه معادن روى ، از تاسيس بنگاه بزرگ اقتصادى سرب و روى موسوم به «شركت هلدينگ توسعه معادن و صنايع معدنى خاورميانه» خبر داد. قنبرى هدف از تشكيل اين هلدينگ را جايگزينى معدن بجاى نفت و كمك به كشور براى كاهش وابستى اقتصاد به اين محصول عنوان كرد و افزود : «شركت هلدينگ توسعه معادن و صنايع معدنى خاورميانه» داراى مجوز حضور در بورس اوراق بهادار است كه با سرمايه اى بالغ بر ??? ميليارد تومان ثبت شده است.

وى گفت : تاكنون ?? ميليارد تومان از سرمايه آن محقق شده و ?? ميليارد تومان مابقى آن در روزهاى آينده با پذيره نويسى محقق مى شود .حركت به چپ
حركت به راست


شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Servicecenter_10_1.asp
 

شهرك فناوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/fanavari_Home.asp
 

سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران

 
http://www.iraniec.ir/Law/index.asp?Cat=281&PageId
 

سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران

 
http://www.iraniec.ir/Law/index.asp?Cat=271&PageId
 

سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران

 
http://www.iraniec.ir/Law/index.asp?Cat=274&PageId
 

سازمان صنايع كوچك و شهرمهاي صنعتي

 
http://www.iraniec.ir/pages/showpage.asp?PageId=95
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Companies.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Resources.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Servicecenter_10_3.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/R&D.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/IT_5.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Servicecenter_10_2.asp
 


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است