صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 4057                                               
40 شهرك صنعتي جديد در كشور راه‌اندازي مي‌شود
گزارش منبع
40 شهرك صنعتي جديد در كشور راه‌اندازي مي‌شود عنوان
بهنام دانشي نويسنده
1386/06/04 تاريخ

در مراسمي با حضور محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور كشورمان، تني چند از مسئولين، مديران و وزراء كشور و استان، ‌بزرگترين مجتمع نساجي خاورميانه در شهرك صنعتي شماره 2 اردبيل گشايش و راه‌اندازي شد.

خلاصه
روزنامه تفاهم مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان
1 2

در مراسمي با حضور محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور كشورمان، تني چند از مسئولين، مديران و وزراء كشور و استان، ‌بزرگترين مجتمع نساجي خاورميانه در شهرك صنعتي شماره 2 اردبيل گشايش و راه‌اندازي شد.

رئيس‌جمهور در اين مراسم در سخناني گفت: دستاوردهاي هسته‌اي ملت ايران در خدمت صلح و رفاه و ملتهاست و ما آماده‌ايم در قالب دوره‌هاي آموزشي آخرين يافته‌ها و دستاوردهاي خود را در زمينه انرژي هسته‌اي در خدمت كشورهاي اسلامي قرار دهيم.

محمود احمدي‌نژاد حركت ملت بسوي قله‌هاي پيشرفت را حركت پرشتاب دانست و افزود: جوانان ما در عرصه‌هاي علم و فناوري يكي پس از ديگري سنگرهاي موفقيت را تسخير مي‌كنند كه جاي بسي خوشحالي است.

وي گفت: استعدادهاي صنعتي كشورمان بي‌نظير و گاه كم‌نظير است و استان اردبيل در اين بين به لحاظ قابليتها و ظرفيتهاي بسيار بالاي صنعتي، كشاورزي و گردشگري مي‌تواند بر بام ايران بنشيند.

در اين مراسم سرپرست وزارت صنايع و معادن نيز در سخناني گفت: از مجموع 80 هزار واحد صنعتي موجود در كشور بيش از 10 هزار مورد آن مربوط به صنايع نساجي است و در اين بخش 320 هزار نفر مشغول كار و فعاليت هستند.

علي‌اكبر محرابيان با اشاره به سابقه طولاني كشورمان در عرصه صنعت نساجي و نيز بالا بودن ارزش افزوده اين بخش، حذف تجميع عوارض از صنايع نساجي و تسري شرايط ترجيحي در صنايع كشور را دو گام دولت در حل معضل واحدهاي صنعتي برشمرد.

وي توجه به توليد انبوه و كيفي پنبه را يك امر ضروري برشمرد و از تاسيس صندوق بيمه براي صنعتگران كشور خبر د اد.

نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه اردبيل نيز در سخناني با تقدير از تلاش دولت نهم در ايجاد سرمايه‌گذاري و اشتغال در مناطق محروم گفت: توجه به توازن منطقه‌اي علاوه بر توزيع عادلانه ثروت زمينه عزت و غرور ملي را فراهم خواهد كرد.

عاملي عزت واقعي جوانان را در اشتغال و كار دانست و از رئيس‌جمهور خواست در راه‌اندازي منطقه ويژه اقتصادي در اردبيل و نيز حل مشكل خريد دستگاه‌هاي كارخانجات از خارج از كشور همت كند.

استاندار اردبيل نيز در سخناني با اشاره به تحقق 85 درصدي مصوبات سفر هيئت دولت به استان از افتتاح 21 طرح عمراني و اقتصادي با اشتغالزايي 5 هزار نفر طي روزهاي آينده در سطح استان خبر داد.

در حاشيه اين مراسم باشكوه مصاحبه‌اي با دكتر محمدرضا نوتاش معاون وزير صنايع و رئيس سازمان صنايع كوچك و شركتهاي صنعتي كشورمان داشتيم كه متن آن به قرار زير است:

هم اكنون چند شهرك صنعتي در كشور وجود دارد، چه تعداد در حال احداث و راه‌اندازي است و وضعيت شهركهاي صنعتي تخصصي كشور چگونه است؟

هم اكنون بيش از 840 شهرك و نواحي صنعتي كشور موجود است كه 40 مورد شهرك جديد نيز در حال احداث است كه ظرف دو سال آينده به بهره‌برداري خواهد رسيد، علاوه بر ‌آن 44 شهرك تخصصي در كشور هم اكنون فعال هستند كه هر كدام از گرايش‌هاي متفاوت نظير آب، صنايع غذايي، شيميايي و... فعاليت مي‌كنند كه اين شهركها متناسب با پتانسيل هر منطقه ايجاد و ما نيز سعي مي‌كنيم امكانات تخصصي را جهت آموزش، مطالعه و كارهاي مشاوره‌اي در اختيار صاحبان اين شهركها قرار بدهيم.

در خصوص ادغام صنايع كوچك با شهركهاي صنعتي توضيحاتي ارائه بدهيد و بفرمائيد علت اين امر چه بود و آيا به اين مسئله خوشبين هستيد يا نه؟

 • صنايع كوچك،‌ صنايع آسيب‌پذير است اينها با سرمايه كم و نيروي انساني اندك شكل گرفته و خيلي هم پشتيبان قوي ندارند و نياز به مراقبت خاص و ويژه دارند و همچون نهالي مي‌مانند كه بايد از گرما، سرما و باد محافظت شوند تا از بين نروند.

  بنابراين وظيفه دولت همچون كشورهاي ديگر حمايت از صنايع كوچك و توانمندسازي آنهاست.يكي از مهمترين حمايت‌هاي ما ايجاد زيرساختها در شهركها و نواحي صنعتي است كه عرصه‌هاي آماده با تمام امكانات آب، برق، گاز، تلفن، روشنايي معابر، فضاي سبز و شبكه فاضلاب را در اختيار متقاضيان قرار مي‌دهيم.

  از ديگر حمايت‌هاي ما واگذاري حق بهره‌برداري در اقساط بلندمدت است زمينها در مناطق محروم رايگان به متقاضيان واگذار مي‌شود.

  علاوه بر آن راهنمايي‌هاي ما بصورت حضوري و مجازي از طريق سايت مخصوص سازمان است كه براي متقاضيان انجام مي‌دهيم. هم اكنون بيش از يك هزار و 600 طرح امكان سنجي شده تا كمك كند به كساني كه نمونه آن را تاسيس مي‌كنند و ما تمام اطلاعات را در اختيار آنها قرار مي‌دهيم كمكهاي مالي، صنعتي و اعتباري و پرداخت يارانه سود بانكي از ديگر حمايت‌هاي ماست.

  علاوه بر اينها در صورت نياز به وثيقه ما از طريق صندوق ضمانت سرمايه‌گذاري صنايع كوچك ضمانت‌نامه به متقاضيان صادر مي‌كنيم.

  مجموعه خدمات مشاوره‌اي و نرم‌افزاري را در اختيار آنها قرار و آنها را با تكنولوژي روز آشنا مي‌كنيم. علوم روز مربوط به صنعت و طرح‌هاي توسعه و آموزش، آسيب‌شناسي و كلينيك‌هاي ارزيابي كه مكمل در امر توليد فعال شده و خدمات حقوقي،‌ مالي،‌ مديريتي، فني و مهندسي از ديگر خدماتي است كه ما ارائه مي‌دهيم.

بنابراين شهركهاي صنعتي بستر رشد و ايجاد صنايع كوچك را فراهم كرده است.

1 2


حركت به چپ
حركت به راست


شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Servicecenter_10_1.asp
 

شهرك فناوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/fanavari_Home.asp
 

سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران

 
http://www.iraniec.ir/Law/index.asp?Cat=281&PageId
 

سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران

 
http://www.iraniec.ir/Law/index.asp?Cat=271&PageId
 

سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران

 
http://www.iraniec.ir/Law/index.asp?Cat=274&PageId
 

سازمان صنايع كوچك و شهرمهاي صنعتي

 
http://www.iraniec.ir/pages/showpage.asp?PageId=95
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Companies.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Resources.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Servicecenter_10_3.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/R&D.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/IT_5.asp
 

شهرك فنآوري صنايع غذايي و بيوتكنولوژي

 
http://www.foodtechpark.com/Servicecenter_10_2.asp
 


بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است