صفحه اصليدرباره ماتماس با مابازگشتوب سرويس

 

تعداد بازديد: 7547                                               
زندگي‌نامه خانم شكوه السادات هاشمي
گفت و گو منبع
زندگي‌نامه خانم شكوه السادات هاشمي عنوان
كتاب اوج نويسنده
1392/07/30 تاريخ

من، شكوه‏السادات هاشمي در تيرماه 1334 در شهريار به جهاني سرشار از اتفاق چشم گشودم. اگر فرزند از دست رفته پدر و مادر را به‌حساب نياوريم، اولين فرزند خانواده پر جمعيت‏مان بودم.

خلاصه
كتاب اوج مرجع

    چاپ   ارسال براي دوستان

براي من كه مسير پر فراز و نشيبي را از گذشته تا به امروز طي كرده‏ام، مرور تقويم روزشمار زندگي‏ام مرهمي است بر رنج‏ها و سختي‏ها. اگر امروز مديرعامل شركت «توره شيمي پارس» و توليدكننده و كارآفريني برتر هستم ثمره و پاداشي است براي عقب ننشستن‏ها و نااميد نشدن‏ها و يادآوري شيرين اين نكته است كه توفيق من در تمامي مراحل زندگي‏ام تنها و تنها مرهون لطف و عنايت ويژه خداوند است كه زير سايه‏اش، پشتكار و خواستنِ من به بار نشست.

من، شكوه‏السادات هاشمي در تيرماه 1334 در شهريار به جهاني سرشار از اتفاق چشم گشودم. اگر فرزند از دست رفته پدر و مادر را به‌حساب نياوريم، اولين فرزند خانواده پر جمعيت‏مان بودم. اسمم را شكوه گذاشتند؛ اسمي كه دوستش دارم و هميشه حسي اين‌چنين در من ايجاد مي‏كند كه رسيدن به موفقيت و شكوه را جزئي از تقديرم بدانم. حتي گاهي فكر مي‏كنم به‌دليل داشتن چنين اسمي خواهر و برادرانم نيز عزت و احترام ويژه‏اي برايم قائل بودند.

در زمان تولدم، پدرم جزء اولين نانوايي‏داران ايران به ‌شمار مي‏رفت، براي همين صاحبِ خانه و چند مغازه بوديم و در رفاه زندگي مي‏كرديم. مادرم هم زن بي سر و صدايي بود كه بيشترين هم‌و‌غمش رسيدگي به كارهاي خانه و رفت و روب بود و كمتر با ديگران ارتباط برقرار مي‏كرد در نتيجه ما رفت‌و‌آمد چنداني با اقوام نداشتيم. اتفاقا همين موضوع باعث ناراحتي و دلخوري اقوام پدري‏‏ام شد تا جايي‌كه وقتي پنج ساله بودم اين دلخوري كار دست ما داد و پدرم با همراهي و مساعدت خانواده‏اش زن ديگري اختيار كرد. البته در اين ماجرا، اينكه وضع مالي پدرم خوب بود و از پس يك زندگي ديگر بر مي‏آمد هم بي‏تاثير نبود. در همين دوران بود كه ما به تهران نقل مكان كرديم و دوران سخت زندگي من آغاز شد چون حالا پدرم به‌جاي آنكه به تلاش در كسب‌و‌كار سرگرم باشد، بيشتر اوقات گرفتار حل‌وفصل اختلافات زن‏هايش بود.

دريغ كه پدر مرحومم نه تنها در امور زندگي نتوانست مديريت لازم را اجرا كند، بلكه در كار و سرمايه‏گذاري‏هايش هم خسارت‏هاي مالي زيادي ديد و با ورود پول نزول به زندگي‌مان داشته‏هايمان هم بر باد رفت. تجربه پدر و بعدها همسرم در زندگي باعث شد تا در موضوع تكراري انشاي «علم بهتر است يا ثروت؟» به اين اعتقاد برسم كه ثروت بدون علم و توان مديريت كردن بر زندگي ثمر خوشايندي نخواهد داشت و هيچ يك بدون ديگري كسي را در مسير رشد و شكوفايي قرار نخواهد داد.

زندگي ما در فراز و نشيب مي‏گذشت تا اينكه من به سن مدرسه رسيدم. روز اول مدرسه را با ذوق و شوق شروع كردم. از همان بدو ورود به كلاس ميز اول را انتخاب كردم و نشستم. اما چون قد بلندتر و درشت‏تر از بقيه بودم ناظم از من خواست كه بلند شوم و عقب‏تر بروم ولي حاضر نبودم جايم را عوض كنم. خانم ناظم اولش دستم را مي‏كشيد ولي بعد كه ديد اين كار بي‏فايده است و من سفت ميزم را چسبيده‏ام، با زبان نرم‏تري گفت: «دخترم بچه‏هاي پشت سَرت نمي‏تونن تخته رو ببينن چون قدت بلنده. پس برو عقب بشين». ولي باز هم از ميز اول تكان نخوردم و در عوض خودم را به ديوار چسباندم. انگار درس خواندنم به جلو نشستن بستگي داشت و من نمي‏خواستم اين فرصت را از دست بدهم. خلاصه ناظم نتوانست راضي‏ام كند.

ليست موفقيت‌ها
- كارآفرين منتخب مركز كارآفريني دانشگاه صنعتي اميركبير در سال 1382
- كارآفرين منتخب مركز كارآفريني دانشگاه تهران (جشنواره كسب و كار دانشجويان) در سال 1384
- كارآفرين برگزيده كشور در جشنواره شيخ بهايي در سال 1384
- كارآفرين برتر استاني در جشنواره كارآفريني وزارت كار و امور اجتماعي در سال 1386
- كارآفرين منتخب در جشنواره زنان صنعت و حرف در سال 1387
- كارآفرين منتخب جشنواره ملي نوآوري و شكوفايي در سال 1387

نوآوري‌ها
- مبتكر طرح توليد حشره‌كش هاي غيرسمي در ايران و جهان (چندين محصول)
- مبتكر طرح توليد نوين در صنايع غذايي به‌صورت پيش غذا، سالاد، دسر، چاشني و ... در شرايط توليد بلند‌مدت

ليستي از محصولات و فعاليت‌ها در چشم اندازهاي آتي:
شركت توره شيمي پارس علاوه بر توليد محصولات فعلي اقدام به توليد محصولات جديدتري نيز نموده است:
- خمير ريشه‌كن‌كننده سوسك با فرمولاسيون برتر (افنا)
- ژل مورچه‌كش (مات مور)
- طرح توليد مواد غذايي (پيش غذا، چاشني، سالاد و ...) در قالب شركت جديد صنايع غذايي ريحان و ليمو
بازديد کننده گرامي: با توجه به وظيفه پورتال اشتغال در خصوص اطلاع‌رساني جامع در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با اشتغال، مسئولين اين پايگاه اطلاع‌رساني آمادگي دريافت مطالب شما شامل؛ مقالات، گزارش‌ها، کتب،و آدرس ساير پايگاه‌هاي اطلاع‌رساني مرتبط جهت ارزيابي و ارائه آن با حفظ حقوق مالکيت معنوي مربوطه بر روي سايت پورتال اشتغال را دارند. در صورت تمايل اطلاعات خود را ارسال نماييد.


 

 

پايگاه اطلاع‌رساني اشتغال كارجو، كارفرما

صفحه اصلي    تماس با ما     ارسال اطلاعات    درباره ما    پرسش و پاسخ

كليه حقوق مادي و معنوي اين پايگاه متعلق به سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش‌‌آموختگان مي باشد

استفاده از اطلاعات با ذكر منبع بلامانع است